Tenis: Venus Williams pokonała Agnieszkę Radwańską

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 22:02

Agnieszka Radwańska nie zagra w półfinale silnie obsadzonego turnieju tenisowego w Miami. Polka, rozstawiona z numerem 6., przegrała w ćwierćfinale z turniejową "trójką", słynną Venus Williams 3:6, 1:6.

Amerykanka, była liderka światowego rankingu i triumfatorka siedmiu turniejów wielkoszlemowych, nie miała większych problemów z pokonaniem Radwańskiej. Zagrała swój typowy, siłowy tenis, a Polka tylko momentami radziła sobie z jej mocnym serwisem i atomowymi zagraniami z głębi kortu.

Williams rozpoczęła od wygranego gema przy swoim serwisie, notując dwa asy serwisowe. Następnie po grze na przewagi przełamała Radwańską. Silny serwis nie pomógł Amerykance w trzecim gemie, którego Polka wygrała po zaciętej walce, podobnie jak czwartego, doprowadzając do remisu 2:2. Przy stanie 3:3 Radwańska nie wykorzystała dwóch breakpointów, a następnie gładko przegrała przy własnym serwisie i zrobiło się 3:5. Po trzech kwadransach gry set był rozstrzygnięty.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy - od prowadzenia Amerykanki 2:1. Potem jednak Williams poszło już łatwiej - wygrała cztery kolejne gemy. Radwańska nie potrafiła znaleźć sposobu na agresywnie i mocno grającą rywalkę. W końcówce polska tenisistka grała już bez wiary w zwycięstwo, co tylko ułatwiło sprawę Amerykance.

W półfinale Venus Williams zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Francuzką Marion Bartoli (13) i Belgijką Yaniną Wickmayer (12).