Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25762 miejsce

Tenisiści Armady Silesii Miechowice przygotowują się do barażów

Już 20 sierpnia czeka tenisistów stołowych Armada BTTS Silesia Miechowice pierwsze z dwóch spotkań z zespołem GLKS Nadarzyn o powrót do Superligi tenisa.

Michał Napierała, motor, siła napędowa miechowickiego klubu, po degradacji do 1. ligi załamany, lecz gdy nadarzyła się okazja powrotu, robi wszystko by jej nie zaprzepaścić. A pracuje się w Miechowicach także z młodzieżą i dziewczynami. / Fot. Piotr A.JeleńMimo że zarówno Armada BTTS Silesia Miechowice, jak i GLKS Nadarzyn w ubiegłym sezonie zostały zdegradowane do 1. ligi, to po wycofaniu się z rozgrywek Superligi ekipy Opoka Trzebinia, otworzyła się furtka dla obu zespołów do powrotu do najwyższej klasy rozgrywek.

W poniedziałek 15 sierpnia w miechowickiej hali po raz pierwszy na treningu zaprezentował się siedemnastoletni nabytek zespołu, Chińczyk Wang Cheng. Mimo, że w nocy został odebrany z warszawskiego Okęcia, po krótkim odpoczynku, trener Michał Napierała zaaplikował Azjacie z Shandong trening wraz z pozostałymi zawodnikami.

Tegoroczna kadra teamu Armada BTTS Silesia Miechowice znacząco się różni odGrzegorz Iwaniuk, dający na pierwszym treningu nieźle w kość Wangowi. / Fot. Piotr A.Jeleń tej z ubiegłego sezonu. Z podstawowego składu pozostał tylko Grzegorz Iwaniuk. Poza wspomnianym Wangiem, zespół zasilił Czech Martin Pavlica oraz Jarosław Tomicki, w ubiegłym sezonie zawodnik Opoki Trzebinia. Popularny Atom, jak nazywają Tomickiego, był jednym z zawodników Silesii, którzy wywalczyli awans do Superligi w sezonie 2009/2010.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Robercie, to nie jest kwestia tylko Azjatów. Jak w każdej dyscyplinie, tak i w tenisie kluby chcą mieć wyniki, stąd podpisywanie kontraktów - w miarę finansów klubu - z najlepszymi. W podtekście Twojego komentarza widzę nutę zwodu, że nie stawia się na zawodników krajowych, czy też wychowanków. W tej materii muszę Ci powiedzieć, że praca z młodzieżą w miechowickiej Silesii jest prowadzona na wysokimi poziomie, o czym świadczą wyniki. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemu ma służyć to ściąganie Azjatów? Chodzi o dorażny interes klubu czy ma sens szkoleniowy? Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.