161233 miejsce

Tenisowa sensacja w Madrycie

Polscy debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zwyciężyli w finale turnieju Masters Series ATP w Madrycie. Triumf Andy Murraya. Federer i Nadal wśród pokonanych

/ Fot. PAP Bartłomiej ZborowskiMożna śmiało stwierdzić, że turniej tenisowy Masters Series ATP w Madrycie był pełen niespodzianek. Dla kibiców polskich, bardzo miłych niespodzianek. Nasz debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odniósł zwycięstwo w finale gry podwójnej tego turnieju. To, jak na razie, największy sukces w karierze polskich tenisistów. Polska para pokonała 6:4, 6:2 tenisistów z Wysp Bahama, Mahesha Bhupathi z Indii i Marka Knowlesa .

Za zwycięstwo otrzymają premię wysokości 111 tys. euro oraz punkty do klasyfikacji ATP Double Race. Punkty są Polakom bardzo potrzebne ponieważ stale mają szansę na wyjazd do Szanghaju gdzie odbędzie się tegoroczny turniej Masters Cup. Do turnieju tego kwalifikuje się ośmiu najlepszych singlistów rankingu ATP Race i osiem najlepszych debli w rankingu ATP Doubles Race.

Polacy zajmują aktualnie dziewiąte miejsce i tracą 17 punktów do sklasyfikowanych na ósmej pozycji Brazylijczyków Marcelo Melo i Andre Sa, którzy w stolicy Hiszpanii odpadli w drugiej rundzie. Po doliczeniu punktów zdobytych w Madrycie, Polacy powinni ich wyprzedzić w rankingu. Do końca zmagań tenisistów o możliwość uczestnictwa w tym elitarnym turnieju pozostały jeszcze turnieje w Bazylei i Paryżu.

W singlu niespodziewanie triumfował Brytyjczyk Andy Murray, sensacyjny pogromca Rogera Federera. W finale pokonał kolejną wielką sensację tego turnieju Gillesa Simona 6:4, 7:6 (8-6). Francuz w drodze do finału w pięknym stylu pokonał Nr 1 światowych kortów Rafaela Nadala.