Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27654 miejsce

Tenisowe "Czarne Diamenty" po raz XVIII na bytomskich kortach

Od 13 do 18 sierpnia na kortach tenisowych Klubu Sportowego Górnik Bytom odbędzie się osiemnasty Międzynarodowy Turniej Tenisowy "Czarne Diamenty".

Tomasz Moor, niegdyś zawodnik bytomskiego klubu, teraz uczestnik imprez amatorskich. / Fot. Piotr A.JeleńHistoria Czarnych Diamentów

Jak czytamy na stronach kroniki bytomskiego klubu:"Pomysł zorganizowania na bytomskich kortach imprezy o zasięgu ogólnopolskim zrodził się na początku lat sześćdziesiątych. Dzięki modernizacji obiektów KS Górnik Bytom i ciągłego podnoszenia jego standardów władze Polskiego Związku Tenisa Ziemnego zorganizowały w 1964 roku pierwszy turniej nazwany „Czarne Diamenty”, który już w 1966 roku zyskał rangę imprezy ogólnopolskiej i na stałe został wpisany do kalendarza imprez tenisowych w Polsce. Zwycięzcami pierwszego turnieju w 1966 roku zostali Danuta Wieczorek i W. Biełanowicz"
Ciekawostką jest również fakt, że w 1973 roku w turnieju brał udział, bez powodzenia Wojciech Fibak.

Z końcem lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku Czarne Diamenty weszły do rozgrywek  / Fot. Logo ITF Seniorskrajowego cyklu Grand Prix, co przysporzyło zawodom wzrost liczby uczestników, jak również wpłynęło znacząco na poziom turnieju.
Od 1994 roku turniej stał się imprezą wyłącznie o charakterze amatorskim, ale z udziałem zawodników z zagranicy.

Tegoroczny, już osiemnasty, turniej będzie rozgrywany zarówno wśród pań, jak i panów, w pojedynkach singlowych, deblowych i mikście. Uczestnicy będą podzieleni na kategorie wiekowe.

Kompleks KS Górnik Bytom położony w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w centrum miasta / Fot. Piotr A.JeleńKorty tenisowe Klubu Sportowego Górnik Bytom mieszczą się w Bytomiu przy ulicy Tarnogórskiej 5. Kompleks położony jest w Parku Miejskim, mieszczącym się w centrum miasta.

Na miejscu znajduje się osiemnaście kortów ziemnych, cztery korty kryte do dyspozycji przez cały rok, budynek klubowy wraz z hotelem, parking strzeżony, kawiarenka, sauna, sklep sportowy, świetlica klubowa oraz 2,5 tysiąca mkw. powierzchni wystawienniczych.

Rejestracja:
wyłącznie w formie pisemnej za pomocą e-mail lub faxem: ksgornik_bytom@op.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, pełną datę urodzenia oraz kategorię wiekową oraz dołączyć potwierdzenie wpłaty. Zapisy do 11 sierpnia 2011 r. do godz. 20.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jeśliby. chciał i coś pisał n/t. to chętnie udostępnie. najwięcej mam odnośnie Górnika Katowice i Baildon Katowice. A także takie ogólnopolskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, proszę jaki ten świat mały. Co prawda nigdy nie grałem w tenisa, ale chętnie zaglądam na bytomskie korty, tym bardziej ze względu na ich usytuowanie. Może więc Basiu miłe spotkanie na korcie, zapraszam i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, Danka Wieczorek dziś Danuta Szwej. Zaczynałyśmy razem na korcie. A Biełanowiczowi zbierałam piłki gdy grał z moim Ojcem. Mam mnóstwo zdjęć tenisowych z tego okresu. To już historia Tenisa Polskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.