Facebook Google+ Twitter

Tenorzy i "Wesoła wdówka" w Ostrowcu Świętokrzyskim

Już można nabywać bilety na marcowe koncerty, których organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Plakat koncertu z okazji Dnia Kobiet. / Fot. www.mck.ostrowiec.plW niedzielę, 8 marca o godzinie 17 odbędzie się tradycyjny koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Zgodnie z jego tytułem "Trzej tenorzy dla Pań" w sali kina Etiuda pojawią się uznani nie tylko w naszym kraju śpiewacy: Bogusław Morka, Jan Zakrzewski i Mariusz Adam Ruta. Bogusław Morka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutował w stołecznym Teatrze Wielkim rolą Artura w "Łucji z Lamermoor". Z tym teatrem związany był do 2005 roku. Występował też na scenie teatru Roma. Z kolei Jan Zakrzewski w 1980 roku ukończył Wydział Wokalno - Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. W tym samym roku został zaangażowany do Państwowej Opery we Wrocławiu. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. otrzymał II nagrodę na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, II nagrodę na Konkursie Pieśni i Arii Polskich w Wiśle, III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie. Występował także na scenach operowych w Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Mariusz Adam Ruta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończył wydział wokalno - aktorski w klasie prof. Krzysztofa Bednarka. Brał udział w wielu kursach wokalnych zarówno w Polsce, jak i za granicą, prowadzonych przez takich artystów jak: Udo Reinemann, Olga Pasiecznik, Teresa Żylis - Gara, Kałudi Kałudow. Jest laureatem Bursztynowej Struny konkursu "Belcanto per sempre" we Włocławku (2012 r.). Był solistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi. W programie ostrowieckiego koncertu znajdą się największe przeboje i wiązanki włoskie i hiszpańskie. Cena biletu: 10 złotych.Plakat wesołej wdówki Franza Lehara. / Fot. www.mck.ostrowiec.pl

Po 60 i 80 złotych są natomiast bilety na spektakl trzyaktowej operetki Franza Lehara "Wesoła wdówka", która od od dziesięciu lat znajduje się w repertuarze Opery Śląskiej w Bytomiu. Libretto napisali: Victor Leon i Leo Stein. Inscenizatorem, reżyserem i choreografem przedstawienia jest Henryk Konwiński. Dodatkowymi walorami bytomskiego Scena z Wesołej wdówki. / Fot. www.opera-slaska.plspektaklu jest scenografia Ireneusza Domagały i kostiumy Zofii de Ines. 22 marca 2015 roku o godzinie 17 na scenie kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim w głównych rolach wystąpią: Sabina Olbrich - Szafraniec (Hanna), Feliks Widera (Daniłło), Włodzimierz Skalski (Zeta), Aleksandra Stokłosa (Walentyna), Juliusz Ursyn - Niemcewicz (Camille). Towarzyszyć im będzie orkiestra pod dyrekcją Tadeusza Serafina, chór i balet Opery Śląskiej w Bytomiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.