Facebook Google+ Twitter

Teoria Darwina zbyt kontrowersyjna dla Amerykanów

Brytyjski film o autorze teorii ewolucji nie znalazł w Stanach Zjednoczonych dystrybutora. Głoszone przez Karola Darwina poglądy okazały się zbyt kontrowersyjne dla amerykańskiej publiczności.

Karol Darwin / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Charles_Darwin_01.jpgReżyser filmu, zdobywca Oscara, Jeremy Thomas jest zaskoczony takim odbiorem jego produkcji. Historia naukowca, który po śmierci swojej 10-letniej córki stracił wiarę w Boga, a później został autorem przełomowego dzieła „O powstawaniu gatunków”, została już sprzedana do większości krajów na świecie. W Ameryce nie znalazł się jednak nawet jeden chętny do współpracy dystrybutor.

Okazuje się, że tylko 39 proc. Amerykanów wierzy w prawdziwość teorii ewolucji. Większość z nich trwa w przekonaniu, że świat został stworzony w 6 dni, tak jak opisuje to Biblia. Środowiska chrześcijańskie krytykują film, zarzucając jego bohaterowi, że jest m.in. ojcem eugeniki i rasistą, którego działalność natchnęła takich zbrodniarzy jak Adolf Hitler.

Reżyser jest oburzony tymi zarzutami. Podkreśla, że Darwin nigdy nie mówił o niszczeniu religii, to ludzie zrobili z niego kozła ofiarnego.

źródło:
Telegraph.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wydźwięk artykułu jest taki, jakby w USA zadziałała jakaś tajemna cenzura. Film będzie w Stanach bez wątpienia.
Na razie oznacza to tylko, że póki co producenci się z dystrybutorami nie mogą dogadać. Może ktoś chce za dużo. Tak czy owak, film znajdzie się tam na pewno. I kto będzie chciał, obejrzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no racja w tym jest:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.