Facebook Google+ Twitter

Teoria ewolucji nie zniknie ze szkół

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2006-10-21 14:35

Podczas dzisiejszej wizyty w Krakowie wicepremier polskiego rządu i minister edukacji, Roman Giertych odciął się od wypowiedzi ojca - Macieja Giertycha i wiceministra edukacji Mirosława Orzechowskiego, krytykujących teorię ewolucji.

fot. PAP/Jacek Bednarczyk Obaj bliscy Romanowi Giertychowi politycy krytykują nauki Karola Darwina. Orzechowski w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej nazwał teorię ewolucji "luźną koncepcją niewierzącego starszego pana, który tak właśnie widział świat. Może dlatego, że był wegetarianinem i zabrakło mu ognia wewnętrznego". Maciej Giertych, zwolennik kreacjonizmu, pragnie całkowitego zaprzestania nauczania teorii Darwina w szkołach.Roman Giertych odwiedził dziś Kraków, aby zainaugurować kampanię Ligi Polskich Rodzin w Małopolsce.


Posłuchaj co powiedział w Krakowie minister Roman Giertych.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kiedyś Rakowski występował z krawatem w Stoczni Gdańskiej u schyłku komuny. Teraz Giertych na tle krzyża. Chyba nikomu nie przyjdzie na myśl, aby mu dać propozycję w rodzaju krawata - Rakowskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jakieś tam pocieszenie ,że dla egzotycznych pomysłów nie ma mocy sprawczej.Ale syn przeciw ojcu? Czy tak postepuje katolik? Tymbardziej,gdy fotografuje się w towarzystwie krzyża.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo ładna fotografia pana ministra na tle krzyża

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.