Facebook Google+ Twitter

Teoria ochrony czasu

Uczeni są dumni, bo potrafimy czas określać i mierzyć z niewyobrażalną dokładnością. Kolejne generacje naukowych chronometrów wyostrzają w nieskończoność skalę jego pomiaru. Ludzkość nauczyła się go kontrolować.

"Starość Wilhelma Tella". / Fot. Salvador DaliNiestety, kontrolować, to nie to samo co nad nim panować. Czas okazał się wyjątkowo oporny na zapędy kolejnych generacji mieszkańców naszej planety. W tej mierze panuje doskonała równość gatunków, ras, form życia i ustrojów. Starożytni kapłani, współcześni plemienni szamani , kaznodzieje, przywódcy państw i narodów, najtęższe umysły, jakie zna historia ludzkości, chyliły i chylą w pokorze czoła nad nieuchronnością czasu, podobnie jak czynią to zwierzęta, rośliny i nawet malutka muszka owocówka. Oto równość absolutna.

W tym kontakcie z czasem ludzkość obecnie nie stoi na podium. Wyprzedziły nas inne gatunki żyjące na Ziemi , które doskonale dają sobie radę bez armii naukowców i wsparcia najnowocześniejszej techniki. Ich instynkt jest doskonale zharmonizowany z czasem i potrafi go wspaniale odczytywać. My, ludzie utraciliśmy ten dar.

Jednak, nawet najdoskonalszy instynkt jest w stanie wyłącznie biernie pracować z Królem Czasem.
Ten ostatni jest niepodzielnym władcą wszystkiego we wszechświecie. Szczególnie uwziął się na gatunek ludzki, który rozpanoszył się na całej naszej planecie. Walcząc z dominacją ludzkości, zaczął powoli, zrazu niedostrzegalnie, zakręcać kurek z czasem. Dopiero w końcu wieku XIX niektórzy , bardziej światli i aktywni przedstawiciele rasy ludzi zaczęli zwracać uwagę, że czasu jest jakby mniej. Niektórzy postawili nawet rewolucyjną w owym czasie tezę, że czasu zaczyna wręcz brakować i stanie się on niezwykle cenny. Oczywiście, nikt z rządzących nie wziął na poważnie takich spostrzeżeń. Wierzono, że wszystko wróci do normy, a czas na swoje miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

;))) hihih, hahaha! coś w tym jest..Jedni zabijają czas..inni gonią w piętkę aby złapać czas. Ale są i tacy, zapewniam, ktpórzy pracują w pocie czoła nad spowalniniem czasu. Jak zrobić by go tak trochę wyciągać jak gumę. Czas im przecieka przez palce. Ucieka jak rzeka o wartkim prądzie. Zatem spotykamy się na Szczcie Czasowym w Genewie. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skrócenie czasu trwania doby w końcu doprowadzi do tego , że pory roku, np. lato przypadnie jesienią, następnie zimą, wiosną, itd.... :))))
Ciekawe, plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.