Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8024 miejsce

Teoria spiskowa

"Okazuje się, że rzeczywistość społeczna ma wiele warstw znaczeniowych. Odkrycie każdej nowej warstwy zmienia postrzeganie całości." (Peter L. Berger "Zaproszenie do socjologii").

Sprawa OlewnikaKolejne samobójstwo, o ile dobrze liczę już czwarte. Tym razem powiesił się strażnik więzienny, który znalazł w celi martwego (też samobójstwo) jednego z zabójców Olewnika - Franiewskiego. Złośliwi mówią z przekąsem, że powiesił się dopiero teraz, bo wcześniej nie mogli go zastać w domu. Służba Więzienna przekazała Ministerstwu Sprawiedliwości informację o tym tragicznym i jakże ważnym zdarzeniu na nr faksu, który nie działa od kilku lat. Błyskawicznie pojawiły się logiczne motywy samobójstwa: problemy finansowe i kłopoty rodzinne. Tylko kto ich nie miał (lub ma)? Ale mało kto z tego powodu wiesza się na przydrożnym drzewie. Tym bardziej zadziwiające, że dokonał tego strażnik więzienny, który przechodził przed przyjęciem do służby testy psychologiczne… chyba.

Znajomy opowiedział mi kiedyś pewną historię: jego ziomek - ochroniarz w knajpie, tzw. kark - zapragnął ustabilizować sobie życie. Postanowił zostać klawiszem ("wiadomo, 15 lat i na emeryturkę"). Problem w tym, że miał przyznaną podczas komisji przedpoborowej kat. D - niezdolny do służby wojskowej (człowiek z końskim zdrowiem, który od kilku lat "pakuje"). O braku nienagannej opinii nie trzeba wspominać. Jednym słowem problem. Ale od czego są kontakty w środowisku? Pewnego pięknego dnia, kiedy jechał samochodem (mój znajomy siedział obok) dostał telefon: - Jedź prosto, teraz skręć w lewo, w prawo, zatrzymaj się. Wysiądź, przejdź na drugą stronę ulicy, idź 200 metrów… dobrze, a teraz wsiądź do czarnego BMW. W środku siedziało trzech "prawdziwych facetów". Rozłożyli mapę na przedniej szybie i rozpoczęła się rozmowa. - To co, chcesz robotę w więzieniu? No tak, ale mam kat. D. To nie problem. Nasz lekarz to załatwi. Tylko nie w tym miesiącu, bo wydał za dużo kwitów. Dobra, to damy cię do… (tu padła nazwa miejscowości).

Czy ktoś wierzy, że Olewnika porwano dla okupu, który zresztą zapłacono? W jakim celu przeprowadzono (czas przeszły?) tak skomplikowaną operację, z likwidacją świadków włącznie? Dla 300 tys. euro?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.