Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3486 miejsce

Teorie spiskowe pod lupą. Śmierć księżnej Diany

Gdyby żyła, obchodziłaby w lipcu swoje 50. urodziny. Niestety, życie księżnej Diany przerwał tragiczny wypadek w 1997 r. Do dziś okoliczności jej śmierci budzą wiele kontrowersji oraz są źródłem wielu teorii spiskowych.

Księżna Diana oraz John Travolta w 1985 r. (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:John_Travolta_and_Princess_Diana.jpg) / Fot. United States Federal Government, Pubic DominW jednej chwili byłam nikim. W następnej byłam księżną Walii, matką, zabawką mediów i członkiem tej rodziny, a to stanowczo za dużo do zniesienia dla jednego człowieka - tymi słowami Diana Spencer skomentowała swoje pełne wielu wydarzeń życie. Pierwsza żona następcy brytyjskiego tronu, z dnia na dzień, ze skromnej w dziewczyny stała się księżną Walii, która od razu skradła serca milionom poddanych. Każda mieszkanka Zjednoczonego Królestwa chciała być na jej miejscu podczas bajkowego ślubu z księciem Karolem w 1981 r. Mało kto wówczas zdawał sobie sprawę, jak to wydarzenie wiele zmieni w życiu wówczas 20-letniej dziedziczki rodu Spencerów.

Małżeństwo Diany i księcia Karola było przez wiele długich lat obiektem sensacji mediów brukowych. W bardzo szybkim czasie do tabloidów przeciekały informacje o całkowitym ignorowaniu żony przez następcę brytyjskiego tronu. Po urodzeniu dwóch synów: Williama i Henry'ego para stawała się dla siebie coraz bardziej obca, a Karol użył nawet stwierdzenia, że "jego małżeństwo jest skończone". Diana szybko odkryła, że prawdziwą przeszkodą w małżeńskim życiu jest Camilla Parker-Bowles, najlepsza przyjaciółka księcia, którą zawsze stawiał na pierwszym miejscu. W 1992 r. para zdecydowała się na separację, a cztery lata później ostatecznie się ze sobą rozstała.

Ignorowana latami przez Karola, Diana, dzięki swojemu zaangażowaniu w pomoc humanitarną, szybko zdobyła popularność na całym globie. Nie bała się jeździć w miejsca konfliktów zbrojnych czy twarzą w twarz rozmawiać z ofiarami kataklizmów i epidemii. Jako pierwsza znana osobistość, podała rękę osobie chorej na AIDS, spacerowała po polach minowych w Angoli. Księżna Walii nie bała się mówić o problemach współczesnego świata. Dzięki swojej działalności charytatywnej oraz burzliwemu życiu osobistemu, znajdowała się również w centrum zainteresowania tabloidów i paparazzi. Pogoń za kolejną sensacją z życia byłej żony księcia Karola, doprowadziła do tragedii.

Zdjęcia wraku Mercedesa w paryskim tuneli Alma (http://www.youtube.com/watch?v=l9BEFfErJpU) / Fot. YouTube/ScreenW drodze do Londynu, księżna Diana oraz jej partner egipskiego pochodzenia, Dodi Al-Fayed, 30 sierpnia 1997 r. zatrzymali się w Paryżu. Niestety, o ich pobycie w stolicy Francji szybko dowiedzieli się fotoreporterzy brukowców. Podczas ucieczki przed nimi, z hotelu Ritz Paris (własności ojca Dodiego), 24 minuty po północy Mercedes S280, którym podróżowała Diana, jej partner, ochroniarz oraz kierowca, uderzył w trzynasty filar tuneli Alma. Żaden z pasażerów nie miał w chwili wypadku zapiętych pasów bezpieczeństwa. "O mój Boże!, Zostawcie mnie w spokoju!" - ostatkiem sił miała wołać Diana do zebranych wokół niej paparazzi. Doktor Frederic Mailliez, który pojawił się na miejscu wypadku już dwie minuty po zdarzeniu, nie rozpoznał w kobiecie na tylnym siedzeniu księżnej Diany oraz uznał, że mimo wielu obrażeń, nie zagrażają one jej życiu. Po trzech godzinach od trafienia do szpitala, była żona następcy brytyjskiego tronu, zmarła mimo podejmowanych prób reanimacji.

Śmierć 36-letniej "królowej ludzkich serc" była szokiem, nie tylko dla Brytyjczyków, ale i milionów jej fanów na całym świecie. To przeświadczenie oraz inne poszlaki stały się fundamentem dla wielu teorii spiskowych na temat śmierci księżnej Diany. Czy faktycznie wydarzenia z 31 sierpnia 1997 r. w paryskim tunelu nie były przypadkowe?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Kar
 • Kar
 • 24.08.2012 23:15

Ochroniarz który przeżył miał zapięte pasy bezpieczeństwa. W artykule napisali że nikt nie miał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
monia
 • monia
 • 31.07.2011 18:13

ci ze strony webzlecenia.pl to oszuści - teraz mają stronę niby w przebudowie ale tak naprawdę zwinęli żagle nie płacąc za wstawianie linka linkatrus.com!!! Omijajcie tę stronę!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Brutus
 • Brutus
 • 30.07.2011 15:56

Ja jestem pewna, że nie był to wypadek. Jakoś dziwnie książę Karol długo nie rozpaczał.. Moim zdaniem wszystko było ustawione a gdyby tylko policja chciała ustalić co sie naprawdę wydarzyło to by to zrobiła. wniosek jest taki - nie chciała, bo KTOŚ sie temu wyraźnie sprzeciwił. a kto? to już chyba jasne. A co do tej stronki, którą tu polecacie http://linkaturs.com/news0041.php to oby sie w moim przypadku nie sprawdziło!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zostawiła mądrych synów, a gdyby wiedziała linkaturs.com/news0041.php to może jeszcze by coś mądrego zrobiła!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krysia k.
 • krysia k.
 • 29.07.2011 16:11

Na każdego przyjdzie pora. Nikt nie zna dnia ani godziny. Ale może jednak? Chyba znalazłam odpowiedź na linkaturs.com/news0041.php

Komentarz został ukrytyrozwiń
sly77
 • sly77
 • 29.07.2011 12:50

Tragiczna historia wspaniałej kobiety. Komuś przeszkadzało dobro, które czyniła. Podobne wątki na stronie http://yourdeathdate.info/data-a.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

To była bajka "Piękna i Bestia". Pięknej już nie ma - bo do tej bajki nie pasowała - a Bestia została. 5

Komentarz został ukrytyrozwiń
Śmierć
 • Śmierć
 • 28.07.2011 18:42

Ile masz lat? Czy jesteś zadowolony z dotychczasowego życia? A czy wiesz jakie czynniki wpływają przede wszystkim na jego długość? Odwiedź w w w.formlinkus.com/news0042.php . Ta strona za Ciebie weźmie pod uwagę wszystkie te czynniki a dodatkowo obliczy Twoją… datę śmierci. Jeśli nie boisz się śmierci, ta strona jest koniecznie dla Ciebie 

Komentarz został ukrytyrozwiń
sol
 • sol
 • 28.07.2011 18:14

Miała piękne życie chociaż ciagle obserwowana przez ludzi. Jej śmierć jednak jest zagadką i każdy chciałby wiedzieć co stało się w tym tunelu.Pocieszenie może takie,że ktoś wyciagnął wnioski z tego wydarzenia i tej dramatycznej śmierci.
www.formlinkus.com/news0042.php

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
 • Warszawiak
 • 28.07.2011 12:27

Klasyczny przykład na to, że nawet jak się jest księżną, to należy zapinać pasy bezpieczeństwa jadąc samochodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.