Facebook Google+ Twitter

Terapeutyczna poezja Natalii Pietrzak-Krauss w Teatrze Literackim

Moje ciało jest bezradne, a pióro jest moją szablą. Takie motto życiowe przyjęła Natalia Pietrzak-Krauss, niepełnosprawna, debiutująca poetka z Legionowa. Jej poezja zaprezentowana została publiczności w Teatrze Literackim w Warszawie.

17 listopada w Teatrze Literackim (Studencki Klub Karuzela) wobec Pani Natalia Pietrzak-Krauss w Studenckim Domu Kultury "Karuzela" w Warszawie / Fot. Jerzy Jastrzębski licznie zgromadzonej publiczności, odbyła się prezentacja dorobku poetyckiego Natalii Pietrzak-Krauss.

Wiersze tej poetki wyrażają tęsknotę za dotykiem świata. Autorka zatrzymuje się i pochyla nad, dla nas, mało istotnymi fragmentami życia. Słuchając tych utworów we wspaniałym wykonaniu aktorki Aleksandry Ford i jej zespołu, Poetka w otoczeniu aktorów-Aleksandry Ford, Mateusza Tracza i Marcina Żuchowskiego / Fot. Jerzy Jastrzębskijesteśmy zdumieni głębią doznań emocjonalnych autorki.

Utwory te maja ogromną zawartość tematyczną. Od patriotyczno-religijnych, po opisy ptaków i innych zwierząt. Od pełnych powagi i patosu po żartobliwe pełne ironii, żartu, chwilami groteski.

Z tych wierszy wyłania się obraz osoby spragnionej kontaktu z przyrodą, Szczęśliwe panie -Aleksandra Ford,dyrektor Teatru Literackiego,organizator spotkania i poetka Natalia Pietrzak-Krauss po zakończeniu wieczoru poezji. / Fot. Jerzy Jastrzębskikontaktu z kulturą i osiągnięciami cywilizacyjnymi. Poetka jest świetnym obserwatorem. Ze swych dostrzeżeń wyciąga zadziwiające wnioski.

Poezje Natalii Pietrzak-Krauss to obraz świata z perspektywy osoby niepełnosprawnej. Autentyzm przeżyć autorki oddany głosami zespołu aktorów Teatru Literackiego: Aleksandry Ford, Mateusza Tracza i Marcina Żuchowskiego. Zachwycił i wprawił w zadumę wymagającą widownię.

- Piszę z potrzeby serca - mówiła poetka. - Pisanie wierszy bardzo mi pomaga w porządkowaniu świata moich emocji, doznań. To tworzenie budzi we mnie życie i otwiera na potrzeby innych. Swoim przykładem pragnę obudzić wszystkich niepełnosprawnych, aby kreowali świat wokół siebie i dla siebie - dodała Natalia.

Terapia poprzez uprawianie sztuki znana jest od dawna. Jest to skuteczna metoda w przełamywaniu barier społecznych i emocjonalnych. Sprawdza się również w przypadku pani Natalii, która ze swoimi wierszami wędruje z miejsca Poetka przyjmuje gratulacje, prezenty, kwiaty od gości wieczoru. / Fot. Jerzy Jastrzębskido miejsca. Spotyka się codziennie z nowymi wyzwaniami, poznaje nowych ludzi. Życzymy Pani Natalii, aby każdego dnia poprzez stosowanie swojej” szabli” pomagała sobie i innym.

Już 25 listopada poetka ma następne spotkanie z młodzieżą. Odbędzie się ono w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

kuba
  • kuba
  • 21.11.2011 18:56

leczcie się wszyscy albo zmieńcie lekarza!

Komentarz został ukrytyrozwiń
marek krauss
  • marek krauss
  • 21.11.2011 06:03

artykuł dobry , ale występ Pani Aleksandry był fatalny , po prostu wykonała chałturę , mam nadzieje że ta aktorka już nigdy nie przeczyta wierszy mojej żony, a po drugie powinna osobiście przeprosić za bezpodstawny atak na osobie bezbronnej słowami , które mogły doprowadzić do zrujnowania dalszej kariery ,artystycznej bo chyba jej oto chodziło ,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry artykuł. :) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz
  • Łukasz
  • 20.11.2011 17:54

Bardzo dobry artykuł. :) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.