Facebook Google+ Twitter

Terapia męskiego homoseksualizmu

Pierwszy w Polsce kompletny podręcznik dla psychoterapeutów, opisujący zarówno proces terapeutyczny, jak i genezę powstawania niechcianego homoseksualizmu.

 / Fot. nicolosi.plWSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA

Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej.Pierwszy w Polsce kompletny podręcznik dla psychoterapeutów, opisujący zarówno proces terapeutyczny, jak i genezę powstawania niechcianego homoseksualizmu. Książka ta jest także doskonałym źródłem wiedzy dla osób nieakceptujących swych homoseksualnych skłonności i dla wszystkich zainteresowanych tematem.
Rekomendowana przez b. prezesa Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego dr R.Perlofa.

Wstęp do wydania polskiego oraz redakcja merytoryczna: dr Elżbieta Galińska, IPiN w Warszawie
Oficjalna premiera: 20 stycznia br

Książka Nicolosiego, psychiatry i psychoterapeuty, pokazuje praktykę psychoterapii niechcianego pociągu do tej samej płci (SSA - Same Sex Attraction). Wyjaśnia genezę homoseksualizmu, biorąc pod uwagę czynniki biologiczne, teorie psychodynamiczne i elementy teorii systemowej. Wyróżnia typy homoseksualizmu męskiego sprzed fazy identyfikacji płciowej i po fazie identyfikacji płciowej. Opisuje w sposób wyczerpujący proces terapii reparatywnej, wypracowany w czasie 25 lat praktyki klinicznej z mężczyznami SSA.

W pierwszej części książki opisany jest proces formowania się homoseksualizmu w rodzinie triadyczno-narcystycznej, druga część zawiera proces leczenia niechcianego homoseksualizmu, trzecia zaś przedstawia proces pracy z żalem jako etap zdrowienia i utrwalania nowych zachowań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.