Facebook Google+ Twitter

Terapia pracą?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-01 15:56

Terapia – słowo znane chyba większości ludzi. W mediach możemy poczytać o różnych jej rodzajach i używanych środkach.

Czy przyszło Wam kiedyś na myśl, że można leczyć za pomocą pracy? Skojarzenie może być trochę dziwne, ale jednak jest to możliwe. Ten rodzaj leczenia określa się terminem „ergoterapia”. W skrócie można zdefiniować ją jako terapię poprzez działanie. Ergoterapia ma na celu pomagać osobom chorym, mającym trudności w codziennych zajęciach.

Pomaga osobom niepełnosprawnym w higienie osobistej, przygotowywaniu posiłków i w innych zajęciach, z którymi zdrowa osoba nie ma żadnych problemów. Jest wykorzystywana w rekonwalescencji, pozwala chorym osiągnąć niezależność, aktywność i samodzielność.
Ćwiczenia egroterapeutyczne to głównie ćwiczenia poprawiające zdolności motoryczne. Obejmują również gry i zabawy, aby poza rzeczywistą poprawą zdrowia dawały pacjentowi przyjemność.

Ergoterapia poza poprawą możliwości ruchowych i sprawności manualnej ma jeszcze jedną zaletę: poprawia stan psychiczny pacjenta. Wraz z postępami w usamodzielnianiu się, uczestnicy terapii zyskują pewność siebie.

W osiągnięciu jak najlepszego stanu zdrowia pomaga ergoterapeuta. Ma on za zadanie dostarczyć podopiecznemu wszystkie niezbędne pomoce oraz służyć wsparciem i radami mogącymi pomóc mu w codziennym życiu. Pacjent zdobywa przez to niezależność i siłę do pokonywania codziennych trudności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wspaniała terapia, powinna być wdrażana w jak największym stopniu. Panie Mirku, Pana działania są godne najwyższej pochwały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka jest prawda i ze swojej strony dodałem na razie dwa filmiki, co można zrobić mając tylko jedną w miarę sprawną rękę. Mam swoją społeczność /niepełnosprawni/ w Streemo i moje filmiki instruktażowe dla niepełnosprawnych jednorękich są na You Tube.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.