Facebook Google+ Twitter

"Teraz i tu" - nowa płyta Marcina Kindla już na rynku

"Myślałem nad rozpoczęciem drogi solowej bardzo długo i intensywnie. Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo ekscytujący i jednocześnie trudny moment w muzycznym życiu..." - pisze Marcin Kindla o nowej płycie na swojej stronie internetowej.

30 września 2011r. ukazała się w sklepach nowa płyta Marcina Kindla. "Teraz i tu" to pierwszy solowy projekt artysty.

Okładka płyty Marcina Kindla "Teraz i tu " / Fot. Okładka płytyNa płycie znalazło się 10 utworów:
1.Teraz i tu
2.To możesz być Ty
3.Nie bój się
4.Ostatni
5.Moja ziemia
6.Nie jesteś wyspą
7.Kiedyś Cię znajdę
8.Nowy dzień
9.Co mogę Ci dać
10.Ukojenie

Płyta utrzymana jest w charakterystycznym dla Marcina Kindla stylu pop, jednakże brzmienie jest bardziej nowoczesne. Single, które promują album to utwory: "Nie bój się " i "Teraz i tu". Do utworów powstały też teledyski.

Artysta poza całkiem nowymi piosenkami postanowił umieścić na płycie utwory, które wcześniej napisał dla innych wykonawców, m.in. "Nie jesteś wyspą" -
napisane dla Ewy Farny oraz "Ostatni", utwór, który stworzył dla Stachurskiego. Na płycie znalazł się również utwór Reni Jusis pt. " Kiedyś Cię znajdę".

"Nowy dzień" to z kolei tytułowy utwór z poprzedniej płyty Kindla, tworzonej wspólnie z bratem Robertem, tu w zupełnie nowej aranżacji, nieco stonowanej, mniej dynamicznej, bardziej instrumentalnej i romantycznej, jednak już bez charakterystycznego głosu Roberta. Z kolei utwór " Moja ziemia", piosenkarz dedykował przyjaciołom, znajomym i wszystkim mieszkańcom swojego rodzinnego miasta - Świętochłowic.

Marcin Kindla to wokalista, kompozytor i autor tekstów, przez ostatnie 15 lat związany z zespołem Kindla. W ciągu tych lat współpracował także z wieloma artystami m.in. komponował dla Ewy Farny, Stachurskiego, Andrzeja Rybińskiego, a ostatnio Piotra Kupichy z zepołu Feel. Artysta udziela się także w wielu projektach np. w kampanii społecznej "Kołysanki z miłością " oraz bierze udział w nagraniu płyty "Odnalezione piosenki" poświęconej pamięci Bogdana Łyszkiewicza - tragicznie zmarłego wokalisty "Chłopców z Placu broni"(płyta ukaże się już wkrótce). Chętnie występuje też na koncertach dobroczynnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.