Facebook Google+ Twitter

Teraz ja – czyli, co reżyserka miała na myśli

Na film Anny Jadowskiej szłam z pozytywnym nastawieniem, zachęcona nagrodą w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w ubiegłym roku. No i się zawiodłam.

Kilka ładnych ujęć, niezła Agnieszka Warchulska , dobry epizod Ewy Szykulskiej… i to by było wszystko. Denerwowały dłużyzny narracyjne i brak spójności w poszczególnych scenach, co w przypadku filmu drogi przeszkadza.

Właściwie nie bardzo wiem, co reżyserka chciała pokazać – poszukiwanie miłości, trudne związki, brak zrozumienia i umiejętności nawiązania normalnego dialogu między dwojgiem ludzi? Wszystko to jakieś szare, nijakie, dołujące. Czy to faktycznie obraz naszej rzeczywistości?

Ludzie, których Hanka spotyka podczas swojej podróży są dziwni płytcy, niespełnieni, nieszczęśliwi. I nic z tym nie robią. Nie wiadomo także, o co bohaterce chodzi. Jaki jest powód jej podróży, bo celu nie zna ona sama – to pewne. Została mocno zraniona, a może było jej źle od lat? Wiemy tylko, że uciekła z domu, od swojego faceta, że nie chce być z nim ani z nikim innym. Właściwie chyba sama nie wie, czego chce. Odchodzi bez słowa. Chłopak jej szuka i jest w tych poszukiwaniach irytująco bezradny. Która kobieta chciałaby z takim być? Facet złości się, ale nie próbuje znaleźć przyczyny takiej sytuacji.

Powód odejścia Hanki zostaje niejasny do końca filmu. Jadowska nie daje widzowi szans na zastanowienie się, co będzie dalej. Film kończy się tak, jakby nagle zabrakło taśmy. Z tej podróży, i jej, i jego, niewiele wynika. Zarówno dla bohaterów, jak i dla widza.

Teraz ja
Reżyseria Anna Jadowska
Występują: Agnieszka Warchulska, Maciej Marczewski, Ewa Szykulska, Hanna Piaseczna, Paweł Królikowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.