Facebook Google+ Twitter

Teraz możesz wypożyczyć także tandem. Warszawskie Veturilo wzbogaciło się o 10 takich jednośladów

Od 6 lipca, w ramach Veturilo, można wypożyczać również tandemy. Obecnie jest ich 10, a rowery są dostępne na takich samych zasadach, jak pozostałe jednoślady Veturilo.

 / Fot. materiały prasowe6 lipca Warszawski Rower Publiczny Veturilo wzbogacił się o 10 tandemów. Rowery są już dostępne na stacjach rowerowych, a ich lokalizację można sprawdzić na stronie www.veturilo.waw.pl

Z tandemów można korzystać na takich samych zasadach, jak z pozostałych rowerów Veturilo. Osoby, które są już zarejestrowane w systemie nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych formalności – od dziś mają do wyboru rowery standardowe lub tandemy. Osoby, które jeszcze nie korzystały
z Warszawskiego Roweru Publicznego, ale chciałyby się wybrać na przejażdżkę dwuosobowym jednośladem zachęcamy do zarejestrowania się w systemie (www.veturlio.waw.pl) i wypożyczenia rowerów. Przypominamy, że pierwszych 20 minut jest bezpłatne.

Z tandemów mogą korzystać jednocześnie dwie osoby o łącznej wadze nie przekraczającej 227 kg (nie można wozić pasażerów na bagażniku).

Rowery zostaną udostępnione na okres wakacyjny. Po okresie testów oraz sprawdzeniu jakim zainteresowaniem będą się cieszyły zostanie podjęta decyzja o pozostawieniu ich na stałe lub wycofaniu z oferty.

Warszawski Rower Publiczny Veturilo został uruchomiony w sierpniu 2012 roku z 55 stacjami i tysiącem rowerów. Obecnie (od początku marca do końca listopada) można korzystać już z 198 stacji i prawie 3 tys. rowerów.

W systemie jest zarejestrowanych ponad 310 tys. użytkowników, z czego ponad 50 tys. przystąpiło do Veturilo w tym roku. Od 2012 roku rowery wypożyczano ponad 5 mln razy (z czego milion w tym roku!).

(mat. prasowy ZTM)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Warszawa mam nadzieję ma jak sądzę dostaecznie dużo łatwych i bezpiecznych ścieżek rowerowych do poruszania sie w tandemie z rodziną? Czy ktos z uzytkowników portalu jeździł takim tandemem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.