Facebook Google+ Twitter

Teraz My? Teraz Hieny Roku?

Długo nosiłem się z tym zamiarem napisania tego tekstu, ale pomogli mi telewidzowie... O co chodzi? O poniedziałkowy program "Teraz My" autorstwa Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego, którzy wywlekli na światło dzienne starą sprawę dotyczącą ministra sportu - Mirosława Drzewieckiego.

 / Fot. www.onet.pl - screenKto oglądał to wie, kto nie, niech poszuka na stronach internetowych tego programu. Z grubsza chodzi o to, że - zdaniem dziennikarzy TVN - skandalem jest, iż minister ukrywa coś przed opinią publiczną.

Co ukrywa? Ano to, że 9 lat temu bawił się w Sylwestra na Florydzie. I, że tak dobrze się bawił, iż ponoć pobił swoją żonę - Ninę. Jak sugerowali dziennikarze - minister został zatrzymany przez amerykańską policję w Miami. I że choć taki bogaty (wówczas w pierwszej 100 najbogatszych Polaków) to poprosił o adwokata z urzędu, no i miał też podpisać dokument, że jest bezrobotny.

Na antenie minister był mocno zaskoczony, a jego żona w rozmowie telefonicznej wytłumaczyła, że rzecz wyglądała nieco inaczej... - Mąż nigdy nie podniósł na mnie ręki! - mówiła.

Jestem pod wrażeniem trwającego programu "Szkło kontaktowe", gdzie dzwonią oburzeni widzowie, oburzeni na postawę dziennikarzy TVN. Biedny Tomasz Sianecki wykręca się, że nie oglądał programu i to jego koledzy powinni odpowiadać na te zarzuty, iż rozmowa była poniżej pewnego poziomu...

Zastanawiamy się chwilami ile wolno dziennikarzom obywatelskim? Wysoko postawiliśmy Wam poprzeczkę standardów moralnych.

Ale czy zawodowcy Sekielski i Morozowski w pogoni za oglądalnością i newsem nie przekroczyli cienkiej granicy? Dlatego pytam się Was: czy w związku z tym nie zgłosić tego przypadku do nagrody "Hieny Roku?

A przy okazji przypominam Abecadło dziennikarza obywatelskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.11.2008 11:16

Nie lubię agresywnego dziennikarstwa i zgadzam się co do "Hien", chociaż nie oni jedni na ten tytuł zasługują, niestety. Podobnie jak krystt wolę dziennikarzy znających zagadnienia, o których piszą, a przy tym zaangażowanych, z misją; dla których popularność, ogladalość nie jest najważniejsza, nie mówiąc o szukaniu sensacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też czułem ogromny niesmak oglądając szarżę tych dwóch pismaków. Zresztą już od pewnego czasu nie podobają mi się ich metody dochodzenia do prawdy i sposoby argumentacji. Odnoszę wrażenie, że szczególnie Tomasz Sekielski potrafi być nieprzyjemny, Andrzej Morozowski wydaje się być bardziej opanowany, wyważony i obiektywny ale daje się nakręcać koledze. Nawiasem mówiąc liczba tego typu programów w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych jest zbyt duża i flaki się we mnie przewracają, kiedy muszę oglądać po raz nie wiadomo który dyskusje na ten sam temat. Dziennikarze są jak hieny, nie stać ich na napisanie merytorycznego artykułu więc żywią się padliną z plotek, afer, nieporozumień. Robią to, bo tak każą im redaktorzy naczelni, koniecznie chcą zwiększyć oglądalność swoich programów, chcą zarabiać kasę za wszelką cenę. Mam nadzieję, że niedługo te cegły w kształcie napisu "MY" spadną wreszcie na głowy autorów a właściciele stacji zastanowią się i zdejmą ten jadowity program z anteny TVN. Chyba, że nie zależy im na wiarygodności stacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm czy w tym przypadku możemy mówić o naruszeniu prywatności?

Skądinąd wyciąganie "newsa" sprzed kilku lat może być wynikiem parcia na nowe sensacje które nakręca TVN a pan Sekielski i Morozowski siłą stoją między młotem a kowadłem? Jak to mówią wóz albo przewóz? ;-)

Teraz My? Teraz Hieny Roku? - myślę że Tak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze mówiąc, przeraża mnie ta prawie 100% jednomyślność wypowiadających się tu osób. Po drugie, jak zresztą ktoś tu już chyba zauważył, hiena to chyba trochę za mocne określenie. Po trzecie wreszcie, nie wiem czemu mieliby się nie zajmować takimi sprawami? Czemu nie mielibyśmy się nie dowiadywać o kłamstewkach naszych polityków? Bo to o to tutaj przecież chodziło, czyż nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak w ten sposób traktują pisiorów to wam nie przeszkadza :)))
To się nazywa bezstronność hehehe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak jeszcze do niedawna w ten sposób traktowano pisiorów to wam wszystkim pasowało.

Jednak jesteście goldfisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.11.2008 23:03

To nie są pojedyncze głosy pośród znawców przedmiotu, iż aktualnie w Polce nie mamy mediów publicznych, ale "telewizyjną hybrydę komercyjno-polityczno-publiczną" ... komercja jest wszechobecna nie tylko w mediach - to znak czasów ... a plotka ? Plotka jest nośna i z dużą łatwością podbija rynek ... Isa Skarbek

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.11.2008 22:05

Obecnie jest to, niestety, zjawisko na "porządku dziennym", totalnie nagminne w brukowcach i bulwarówkach Bauera oraz rozmaitych tabloidach. Także w TV - pomówienia, insynuacje, plotki wyssane z brudnego palucha - media totalnie zatraciły swą edukacyjną misję, byle tylko się sprzedać! Cena "moralności" w ogóle nie jest brana pod uwagę! "Sensacja na pierwszą stronę (...)" - a że często po trupach niewinnych ludzi? A kogo w dzisiejszych czasach obchodzi człowiek? Chyba, że ma "kasę" i może wszystko i wszystkich - jak sądzi - kupić. I jakże często mu się ten zamiar udaje... Tragedia wcale nie antyczna.... W dzisiejszych czasach - moralność to tylko księga pobożnych życzeń. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, trafne porównanie z Bacutilem. Miałam wątpliwą przyjemność mieszkać w pobliżu owego zakładu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wiem czy pan redaktor naczelny zdaję sobie sprawę, że jego W24 przekroczyło cienką granicę.
Nie można CENZUROWAĆ głosu dziennikarza obywatelskiego.
Proszę to dopisać do abecadła dziennikarskiego:
B - brak ingerencji w treść
W - wolność słowa
Z - zakaz cenzury

wciąż czekam na wyjaśnienia ws. zablokowania publikacji mojego tekstu w tym sewrwisie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.