Facebook Google+ Twitter

"Teraz nie ma już chwili do stracenia" - wywiad z judoczką Darią Pogorzelec

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-17 08:22

Daria Pogorzelec to niezwykle zdolna i utalentowana polska judoczka. Śmiało można nazwać ją "nadzieją na lepsze jutro" polskiego judo.

 / Fot. Tam, CC BY-SA 2.0Czy już w Londynie spełni nasze oczekiwania? Przekonamy się o tym za pół roku, a tymczasem zawodniczka Wybrzeża Gdańsk zgodziła się odpowiedzieć portalowi http://www.tylkoigrzyska.pl na kilka pytań odnośnie jej planów, przygotowań i roku 2011.

Paweł Bielik, Dominik Mąka: Na samym początku chciałbym pogratulować Pani zwycięstwa w konkursie Fundusz Pasji. Mam nadzieje, że ta nagroda pomoże Pani w uzyskaniu kwalifikacji olimpijskiej. Wierzyła Pani w zwycięstwo ? Co daje Pani wygrana w konkursie?
Daria Pogorzelec: Dziękuję bardzo, nagroda jeszcze nie wpłynęła, mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni i jeszcze raz dziękuję za oddane głosy. Wrażenia oczywiście maksymalnie pozytywne. Co prawda jeszcze nie dostałam nagrody ale sama atmosfera głosowania była jednym z fajniejszych doświadczeń w moim życiu. Nigdy tego nie zapomnę.

DM: Jak ocenia Pani ten mijający już rok 2011. Z jednej strony zdobyła Pani aż 4 medale Pucharów Świata, a z drugiej - strata do 14. zawodniczki rankingu olimpijskiego wzrosła do prawie stu punktów (83.)?
DP: Rok 2011 mógł być zdecydowanie lepszy, niestety pierwsze pół roku borykałam się z kontuzjami, a w drugim ominęło mnie wiele turniejów z różnych przyczyn (np. nie zdążyli wyrobić mi wizy), ale zdobyłam 4 medale - mogę powiedzieć, że i tak jestem z siebie zadowolona.

DM: Którą walkę w tym roku uważa Pani za najlepszą w swoim wykonaniu, a z której jest Pani najbardziej niezadowolona?
DP: Zdecydowanie moja najlepsza walka to pojedynek z Maryną Pryshchepą w Mongolii. W zeszłym roku dziewczyna wygrała ze mną w 15 sekund (dwa razy rzuciła: na waza-ari i ippon), w końcu jej się odgryzłam. Prowadziłam na yuko, ale ostatecznie pokonałam ją w parterze, który nie jest moją najmocniejszą stroną. Najmniej zadowolona jestem z półfinału w Mińsku. Przegrałam na wskazówki, właściwie na własne życzenie, gdybym bardziej się postarała, to prawdopodobnie kwalifikowałabym się teraz na Igrzyska w Londynie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.