Facebook Google+ Twitter

Teraz prokurator da im popalić. Policja walczy z przemytnikami papierosów

Na Ukrainie czy na Białorusi za paczkę papierosów trzeba zapłacić 2 zł. Ta sama paczka w Polsce kosztuje 5-6 zł. W Niemczech, Francji, Anglii - kilka razy więcej.

Papierosy z przemytu / Fot. Archiwum KPP ŁukówI jadą do nas papierosy w zbiornikach na paliwo, bombonierkach, butlach gazowych, specjalnych skrytkach. Pomysłowość przemytników nie ma końca.

Dwa przystosowane do przemytu samochody i blisko 9,5 tys. ukrytych w nich paczek papierosów zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Dorohusku. Celnikom w zatrzymaniu kontrabandy pomógł służbowy pies. Zachowanie asystującego celnikom z komórki zwalczania przestępczości granicznej psa służbowego wskazywało, że w pojeździe kolejnego Ukraińca mogą być ukryte papierosy. I rzeczywiście, w przekonstruowanej podłodze bagażnika celnicy znaleźli 474 paczki papierosów. Ukrainiec stracił nie tylko kontrabandę, ale też użyty do przemytu samochód.

Inny Ukrainiec przewoził 9 tys. paczek papierosów w dachu pojazdu oraz w specjalnie skonstruowanej podwójnej ścianie oddzielającej część pasażerską od ładunkowej. Jako dowód w sprawie funkcjonariusze zajęli również przystosowany do przemytu samochód o wartości około 60 tys. zł.

paczek papierosów odebrali obywatelowi Armenii funkcjonariusze Służby Celnej i Policji w trakcie wspólnych kontroli na terenie Puław. Papierosy prawdopodobnie miały trafić na targowisko w Kozienicach.
Nielegalny transport blisko 125 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 1 miliona złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Kontrabanda ukryta była we wnętrzu tzw. ciśnieniowych separatorów cieczy.

Funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić przewożony towar i skierowali pojazd do prześwietlenia promieniami RTG. Obraz rentgenowski znajdujących się w naczepie urządzeń był jednoznaczny, w ich wnętrzu znajdowała się tytoniowa kontrabanda. Aby wydobyć papierosy z separatorów niezbędna była pomoc suwalskich strażaków, którzy specjalistycznym
sprzętem wycięli w stalowej obudowie urządzeń otwory przez które wydobyto papierosy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego łukowskiej komendy powiatowej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej sprawdzając posiadane informacje, dokonali przeszukania pomieszczeń na posesji należącej do 36-letniego mieszkańca Łukowa. Funkcjonariusze znaleźli ponad tysiąc paczek nielegalnych papierosów różnych marek.

Jeszcze więcej nielegalnych papierosów ujawniono i zabezpieczono w zabudowania mieszkańca gminy Łuków. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 57-latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 2300 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. - Wspólne działania naszych policjantów z funkcjonariuszami Urzędu Celnego przeciwko przemytnikom będą kontynuowane- powiedział rzecznik KPP w Łukowie nadkom. Andrzej Dudzik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jest tylko na to jedna rada OBNIŻKA CEN PAPIEROSÓW kiedyś wódka też była masowo przemycana obniżono ceny i przemyt zmalał jak będą papierosy drożały to i przemyt wzrośnie a na dodatek duże bezrobocie na wschodniej ścianie sprzyja przemytowi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.