Facebook Google+ Twitter

Teraz Telewizję Polską zwiedzisz bez wychodzenia z domu

Sympatycy Telewizji Polskiej, a także wszyscy ciekawi, mają możliwość zwiedzenia placówki bez podniesienia się z krzesła czy kanapy. Wirtualną wycieczkę można odbyć już od 8 września.

 / Fot. Alina Zienowicz/ Wikimedia CommonsWirtualna wycieczka po TVP obejmuje wiele atrakcji dla tych, którzy wolą w taki sposób obejrzeć jej zasoby. Opócz fotografii panoramicznych, przedstawiających liczne miejsca z siedzib Telewizji Polskiej w Warszawie, internauci znajdą tu dużą liczbę materiałów wideo oraz liczne informacje tekstowe na temat tego, co się tu znajduje. Dodatkowo, podróżujący po TVP będą mogli skorzystać z różnego rodzaju gier, które pozwolą np. współtworzyć świat telewizji. Za pomocą tych aplikacji użytkownik będzie mógł wcielić się w rolę prezentera "Teleexpresu" albo komentatora sportowego. Efektem tych zabaw będzie można podzielić się ze znajomymi poprzez portale społecznościowe.

Oryginalnym pomysłem jest to, że w role przewodników, oprowadzających wirtualnie po TVP, wcieliły się znane gwiazdy dużego i małego ekranu, m.in. Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Anna Popek, Michał Olszański, Maciej Orłoś i Rafał Patyra, ale też osoby, które pracują zwykle po drugiej stronie kamery - realizatorzy, scenografowie, kostiumolodzy.

Pomysł wirtualnej wycieczki po Telewizji Polskiej wszedł w życie wraz z obchodami 60-lecia istnienia instytucji. Impreza zainaugorowana została dniem otwartym, który miał miejsce 8 września.

– Punktem wyjścia dla tego projektu był Dzień Otwarty TVP, podczas którego odwiedzają nas tysiące osób, ale także tysiące z różnych przyczyn
telewizji nie zwiedzają i nigdy prawdopodobnie nie zwiedzą. Teraz wszyscy widzowie mogą być u nas, w każdej chwili – opowiada na tvp.pl Marcin Oziewicz, dyrektor Ośrodka iTVP HD, który przygotował wirtualną wycieczkę.

Wirtualna wycieczka dostępna jest pod adresem www.wirtualnawycieczka.tvp.pl. Jak podaje tvp.pl - wycieczka działa na komputerach stacjonarnych w przeglądarkach obsługujących technologię WebGL (najnowsze wersje Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Safari) oraz na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.