Facebook Google+ Twitter

"Teraz Żydami są Libańczycy" - krzyczeli demonstranci

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-27 20:55

Pięćset tysięcy osób pozbawionych środków do życia, blisko pięćset ofiar śmiertelnych, ciągłe ataki rakietowe – przeciw skutkom dwutygodniowego konfliktu izraelsko-libańskiego pod ambasadą Izraela protestowała grupa warszawiaków

Demonstranci przyszli dobrze przygotowani <fot. Bartłomiej MiędzybrodzkiMimo upału i sezonu urlopowego, przy ulicy Krzywickiego 24 w Warszawie zgromadzili się członkowie organizacji lewicowych, pacyfistycznych i niezrzeszeni miłośnicy pokoju - w sumie około 40 osób wykrzykujących w stronę zamkniętych okien ambasady: „Łapy precz od Libanu”.

Występujący na zaimprowizowanej scenie, członkowie ruchów na rzecz pokoju, obarczyli winą za wybuch konfliktu prezydenta USA. Wyrazili przekonanie, że interwencja jest kolejną, po afgańskiej i irackiej, fazą „wojen Busha”, kierowaną chęcią zysku. Argumentowali, że dowodem na to jest brak zdecydowanego sprzeciwu wobec izraelskich działań ze strony Stanów Zjednoczonych.

Pod adresem prezydenta Izraela - Mosze Kacawa – zostały wysunięte zarzuty niedostatecznych starań w  kierunku zakończenia operacji. Dość stanowczo przypomniano, że niegdyś to Żydzi byli upokarzani i żyli w ciągłym zagrożeniu, więc dziś powinni działaćJedno z haseł inicjatywy przede wszystkim na rzecz pokoju, a nie powielania cierpienia, którego sami doznawali.

Organizację Hezbollah przedstawiono jako partyzantkę walczącą z izraelskim najeźdźcą. Tym została wytłumaczona sympatia, jaką Libańczycy darzą Partię Allaha (według przytaczonych danych, przed konfliktem z Izraelem Hezbollah popierało 30 procent społeczeństwa, po rozpoczęciu interwencji, poparcie znacznie wzrosło).

Na zakończenie godzinnej demonstracji pikietujący ogłosili soboty dniami solidarności z Libanem. Zapowiedzieli też kolejne wystąpienia popierające Libańczyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hmm, z relacji telewizyjnych wynika, że Libańczycy wręcz popierają interwencję, byle rozprawić się z terroryzującym kraj Hezbollahem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.