Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3946 miejsce

Teresa Lipowska: pierwszego dnia zaczęło się od "sceny łóżkowej"

Dokładnie 10 lat temu, 25 sierpnia 2000 roku, padł pierwszy klaps na planie serialu M jak Miłość. Obecnie produkcja jest jedną z najpopularniejszych telewizyjnych oper mydlanych emitowanych w Polsce.

Dominika Ostałowska i Teresa Lipowska za kulisami IV zlotu fanów serialu M jak Miłość / Fot. Krzysztof KalkowskiM jak Miłość to opowieść o życiu trzypokoleniowej rodziny Mostowiaków. Akcja serialu rozgrywa się głównie w Warszawie oraz fikcyjnej podwarszawskiej miejscowości Gródek.

Pierwszego dnia zdjęciowego aktorzy pracowali nad pięcioma scenami. To mało, gdyż jak przyznają, teraz jest już o wiele ciężej - dziennie kręconych jest około 11 - 12 scen. Początek pracy nad serialem głęboko zapadł w pamięci aktorów. - Pierwszy dzień na planie to było duże przeżycie, nie mieliśmy wcześniej żadnych prób ani spotkań. Przyjechałem na plan i dopiero wtedy poznałem serialową mamę, serialowego tatę i serialowe siostry. Od razu zaczęliśmy kręcenie pierwszej sceny, a musieliśmy "być rodziną" w sposób wiarygodny - wspomina Kacper Kuszewski, serialowy Marek Mostowiak.

Swoją pierwszą scenę zapamiętała również bardzo dobrze Teresa Lipowska, grająca seniorkę rodu Mostowiaków. - Mój pierwszy dzień serialowy zaczął się w łóżku, z moim mężem czyli można powiedzieć, że zaczęło się sceną łóżkową - śmieje się aktorka i szybko dodaje przyczyny powstania sceny. - Rano, leżeliśmy sobie i wspominaliśmy jak spędziliśmy poprzedni dzień czyli 40-lecie naszego małżeństwa - mówi Teresa Lipowska.

Dziesięć lat pracy nad serialem odcisnęło się również na samych aktorach. Wielu z nich przyznaje, że spotykając na ulicy fanów, kojarzeni są tylko z serialem i fani zwracają się do nich "serialowymi" imionami. Część aktorów bardzo zżyła się ze swoimi postaciami - Dziś, po dziesięciu latach, śmiało mogę powiedzieć: "Ja jestem Lucjanem, on zaś jest mną!". Ma moją twarz, mój głos, moje zalety i wady - mówi Witold Pyrkosz.

Kadr z serialu M jak Miłość. Na zdjęciu Rafał Mroczek jako serialowy Paweł Zduński / Fot. MTL Maxfilm, fot. Fabryka ObrazuSerial zadebiutował na antenie TVP2 4 listopada 2000 roku. Od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdy z odcinków serialu gromadzi przed telewizorami około 9 milionów widzów. M jak Miłość jest jedną z niewielu produkcji, której udało się zgromadzić przed telewizorami ponad 10 milionów polaków. Według danych firmy AGB Nielsen Media Research w marcu 2005 roku serial osiągnął widownię 12,6 mln. Takiego wyniku nie zanotował dotychczas żaden inny serial.

Od czterech lat organizowane są zloty fanów serialu. Na spotkania z gwiazdami przychodzi około 10 tysięcy miłośników serialu w różnym wieku.

Emisja pierwszego odcinka 11. serii "M jak Miłość" został zaplanowana na 13 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dlatego napisałem głównie;) Zdjęcia do serialu kręcone są też np. w Gdyni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja serialu rozgrywa się owszem w Warszawie, Gródku ale również i we wsi Grabinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.