Facebook Google+ Twitter

Terlikowski: Ksiądz Bochyński mówi jak pedofil, a nie ksiądz

Tomasz Terlikowski skomentował słowa księdza Ireneusza Bochyńskiego, który stwierdził, że dzieci same wchodzą do łóżek pedofilów. "Ksiądz Bochyński mówi językiem pedofila, niezależnie czy nim jest, czy nie" - skomentował.

 / Fot. Jan Mehlich, CC 3.0Według Tomasza Terlikowskiego ksiądz Ireneusz Bochyński obraża ofiary pedofili, twierdząc, że "dzieci same wchodziły do łóżek dorosłych, bo chciały być spełnione".

"Ksiądz Bochyński mówi językiem pedofila, niezależnie czy nim jest, czy nie" - twierdzi publicysta, dodając, że taka postawa szkodzi nie tylko dzieciom, ale i Kościołowi.

Po słowach księdza Bochyńskiego w mediach zawrzało. Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim zajęła się tą sprawą i będzie sprawdzać, czy ksiądz posiada konkretne informacje nt. kontaktów seksualnych dorosłych z dziećmi. Sam to zasugerował w wywiadzie, którego udzielił lokalnemu tygodnikowi.

Po publikacji wywiadu zareagowała także łódzka kuria metropolitalna. Wydała oświadczenie, z którego wynika, że ksiądz udzielił wywiadu bez zgody przełożonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.