Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

103103 miejsce

Terlikowski o apostazji Palikota: Prawdopodbnie Bóg go potępi

"Janusz Palikot, wiedząc o tym czy nie, poprzez wystąpienie z Kościoła naraził na szwank swoje zbawienie. Jeśli nic z tym nie zrobi i jeśli zrobił to w pełni świadomie, to najprawdopodobniej będzie potępiony" - powiedział Tomasz Terlikowski o szefie "Ruchu".

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoTerlikowski w taki sposób odniósł się do aktu apostazji, jakiego dokonał w sobotę, 19 maja, Janusz Palikot. Uzasadniając swoją decyzję, kontrowersyjny poseł powiedział, że nie może należeć do kościoła Rydzyka i PiS-u. Dodał, że gdyby ponownie na świat przyszedł Jan Paweł II, to pewnie zachowałby się podobnie.

Według Terlikowskiego jest to działanie czysto polityczne; Palikot w ten sposób chce się przypodobać swojemu elektoratowi, który w większości jest antyklerykalny: "Palikot wyczytał, że jego elektorat jest antyklerykalny, więc dokonał apostazji. 5 lat temu, kiedy wydawało mu się, że jego elektorat jest katolicki, wydawał katolickie pismo. Za 5 lat, kiedy okaże się, że jego elektorat się zmienił albo że jest jakaś inna nisza, to Janusz Palikot pod jakimś innym oknem dokona uroczystego aktu przystąpienia do ruchu Hare Krishna"- powiedział dla Niezależnej.pl Terlikowski.

W jego ocenie Palikot będzie surowiej potraktowany przez pana Boga, ponieważ będąc ochrzczonym w kościele, opuścił go: "On będzie sądzony dużo surowiej niż ci, którzy w kościele nie byli, bo nie byli ochrzczeni. On będzie sądzony za to, że odstąpił od Kościoła, przez który Bóg daje ludziom zbawienie" - tłumaczy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

ministrant
  • ministrant
  • 21.05.2012 16:15

Gdzie po apostazji pójdą robić ? Nawet za kościelnego ich nie przyjmą. Z takiej fuchy zrezygnowali ? A te brzuszyska potrzebują w pizdu żarcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
franciszka
  • franciszka
  • 21.05.2012 13:27

@Witold 10:35 Też to słyszałem i Głódź też zaczął apostazję. Apostazjują się te byki spasione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
witold
  • witold
  • 21.05.2012 10:35

Nie wiem czy to prawda ale chodzą słuchy że Dziwisz też złożył akt apostazji. Nie wiem co o tym myśleć ale chyba kardynał idzie w ślady Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz ciota
  • janusz ciota
  • 21.05.2012 00:49

Jolka- ty stary pierdoło,pocałuj paplikota w POPO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 20.05.2012 18:30

Apostazja dla Palikota, eutanazja dla Terlikowskiego. Jestem za !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ujokot
  • ujokot
  • 20.05.2012 14:19

chodzenie do kosciola nikogo nie zbawi./grzech-spowiedz-kosciol,grzech grzech-kosciol-spowiedz itd/to jest wiara prawego katolika.grzeszyc mozna do woli by sie potem wyspowiadac w kosciele.kosciol przyzwala grzeszyc ksiadz zawsze rozgrzeszenie da.lepiej nie chodzic do kosciola zyc kierujac sie dziesicioma przykazaniami strzemiezliwie w pokorze i w domu sie pocichutku pomodlic.kosciol rydzykowy to bogactwo zloto polityka wyzyskiwanie obzerstwo praktyki homoseksualne molestowanie nieletnich.ja rownie z z takim kosciolem nie mam nic wspolnego

Komentarz został ukrytyrozwiń
-ono-
  • -ono-
  • 20.05.2012 10:45

Terlikowski bredzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 20.05.2012 10:08

Palikotowi jakby służby spec. które nim manipulują ,kazały się dać wykastrować w związku z walką polityczną by przyciągnąć elektorat ,to też by się wykastrował ! Ten dureń w zależności od potrzeb i zamówienia politycznego ,robi to co mu każą służby .On jest po prostu na usługach służb spec.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 19.05.2012 20:40

Klerykał Terlikowski na Sądzie Ostatecznym i tak pójdzie do piekła. Palikot mówi prawdę , za JP II TO BYŁ KOŚCIÓŁ[ a teraz ? ] i za to będzie zbawiony .

Komentarz został ukrytyrozwiń
chyba tez wystąpię
  • chyba tez wystąpię
  • 19.05.2012 19:44

Panie redaktorze czy mógłby Pan wskazać mi jakiegoś zbawionego, który naprawdę zmartwychwstał i który by nam opowiedział swoje przeżycia?
To co ten Pan opowiada to jedna bzdura i zamulanie świadomości ludzi. Kogo już Pan Bóg osądził?. Czy może mi Pan taką osobę pokazać. Bardziej trzeba się bać ludzi na tym świecie niż wymyślonego przez ludzi Pana Boga po śmierci?