Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27443 miejsce

Terlikowski o Marii Peszek: To sataniczna nihilistka

Tomasz Terlikowski twierdzi, że Maria Peszek jest przykładem satanicznego nihilizmu.

 / Fot. Bartosz Zieliński/Creative Commons Uznanie autorstwa–na tych samych warunkach 3.0 niezlokalizowana, 2.5 zlokalizowana, 2.0 zlokalizowana oraz 1.Peszek mówiła tam między innymi, że ludzie, którzy wierzą w Boga unikają odpowiedzialności za swoje własne życie. Artystka doszła do takiego wniosku, kiedy przeżywała depresję: "Zrozumiałam, że Bóg człowiekowi tylko przeszkadza, bo stwarza pozory, ze czegoś nie musimy sami w tej rzeczywistości ogarniać- odbiera nam ludzką siłę. Chyba po to został wymyślony, żeby nam tą samo uzdrawiającą siłę odebrać" - powiedziała Maria Peszek w wywiadzie z Jackiem Żakowskim w "Polityce" nr 39 (2876).

Według redaktora naczelnego Frondy, wypowiedź Peszek jest "satanicznym przekonaniem". Polega ono na tym, iż człowiek świadomie odrzuca Boga sądząc, że jest dla siebie samowystarczalny, a w rzeczywistości dalej się pogrąża.Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 30.09.2012 18:23

Co się przejmować jakąś tam Sreszek...

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
 • -
 • 28.09.2012 17:17

Kogo obchodzi to coś ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 28.09.2012 16:03

Cóż by zrobili biedni ateiści,gdyby nie było takich ludzi jak Terlikowski?Pewnie przyszłoby im się zapłakać na śmierć z powodu wewnętrzynych rozterek i dylematów podyktowanych zwątpieniem z przyjętego przez nich światopoglądu w którym nie ma miejsca dla boga.Zapewne wnikaliby w najgłębsze zakamarki swojego psyche i pytaliby swojego dajmonion:a może się mylę i bóg istnieje?
A tak...wystarczy jedno wystąpienie "terlikowskobodobnych" i wszelkie wątpliwości nie dość że są rozwiane,ale na dodatek w ogóle nie nie zaśmiecają ateistom uwagi.Tak trzymać,panie i panowie "terlikowskopodobni"oby tak dalej,a sami ideę boga wykończycie-i to na amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
 • Jolka
 • 28.09.2012 15:50

Terlikowski jest tak samo trzepnięty jak Peszek .
Co go obchodzi co robi Peszek ? Masakra z tymi PiSmakami .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian Kostka
 • Marian Kostka
 • 28.09.2012 15:23

To, że ktoś ze "świecznika" powiedział, że boga nie ma, nie znaczy, że robi to z zamiarem sprzedania większej ilości płyt. Ja np. niczego sprzedawać nie chcę, a też nie uważam, żeby rozsądnie myślący człowiek w ogóle brał pod uwagę istnienie biblijnego boga.
To temat okrutnie rozległy, którego nie da się przepracować powtarzając mantrę o modlitwie, bo to jedynie metoda zamykania się. Człowiek powinien wszystko kwestionować, po to ma rozum, żeby go używać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 28.09.2012 11:44

Marii Peszek należy współczuć i modlić się gorąco by wyzdrowiała ,bo mimo wszystko nadal jest chora.

Liberalizm się skończył i skompromitował ,teraz trzeba im tylko pomóc, by oddali rządy i by przestali dalej niszczyć gospodarkę.

Wotum nieufności PiS, wobec rządu jest dobrym tego początkiem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.