Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19054 miejsce

Terlikowski porąbał tarota. Tarocista: nie szanuje mojej pracy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-01-14 17:27

Tomasz Terlikowski z "Frondy" opublikował w ub. tygodniu film, na którym rąbie siekierą karty tarota, a później wrzuca do ognia. Happening nie spodobał się wróżbicie Maciejowi. Tarocista twierdzi, że to brak szacunku do jego pracy.

Sonda

Co jest ważniejsze?

 / Fot. screenshot / FBW filmie pt. "Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!" pokazano, jak Tomasz Terlikowski rąbie siekierą talię tarota oraz książkę do nauki kartomancji, które przysłano do redakcji "Frondy". Później wrzuca wszystko do kominka.

Wróżbita Maciej napisał na swoim profilu, że spalenie tarota jest bluźnierstwem i brakiem poszanowania jego zawodu. - Ja przypominam, że na listę zawodów został wpisany wróżbita, a więc jest to uderzenie tą siekierą nie tylko w moją osobę, ale w kilkadziesiąt tysięcy innych wróżbitów i wróżek - pisze na Facebooku tarocista. - Ja prowadzę działalność gospodarczą, opłacam podatki co miesiąc, jestem uczciwym wobec prawa i mam pytanie: „gdzie jest Pana szacunek?” - pyta.

Maciej zarzuca Terlikowskiemu, że jego celem nie było popularyzowanie palenia / Fot. screenshot / FB
kart tarota, ale wypromowanie własnej osoby. - Co jeszcze można zrobić? Bo mówienie to za mało. Teraz liczą się czyny. Gdzie poszanowanie drugiego człowieka? To tego nas uczy Kościół Katolicki? Żeby uderzać siekierą w karty tarota? Żeby agresywnie, z wściekłością i szaleństwem poniewierać czyjś zawód? Nie tego nas uczy Bóg - zauważa wróżbita. - A co za chwilę będzie? Może nie karty, tylko czyjaś głowa!? Wstyd! - dodaje.Wróżbita Maciej występuje w pasmach programów ezoterycznych m.in. stacji TVN, TVN7 i TVN Meteo. Wcześniej prowadził również program na kanale Kosmica TV. Wróży z kart tarota.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.01.2014 17:16

"Mów dalej czarowną swą bajkę"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie - "ja bajki tak lubię ogromnie..." :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, można wymienić innych wrogów. Szatan kusił Jezusa, Żydzi wydali go na śmierć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2014 10:27

Pani Jadwigo,
Racjonalista.pl? Przecież racjonaliści to ateiści, a ateiści "redukują miłość do seksu" (Dariusz Oko) i nie wolno im ufać (Krystyna Pawłowicz). Jakże pani mogła uwierzyć w to, co napisane zostało na forum dżenderystyczno-ateistycznym portalu?

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Bartłomiej Bąk - problem z Ewangelii Mateusza, a brakiem opisu rzezi niewiniątek, którego nie opisuje Flawiusz jest do tej pory przedmiotem sporu.
Zalecam lekturę rożnych źródeł. szczególnie, że zachodzi tu również problem daty narodzin Chrystusa i lat panowania Heroda Wielkiego.
Czytaj więcej na: http://lewandowski.apologetyka.info/inne-tematy/problemat-rzezi-niewiniatek-w-mt-216-18,157.htm

Krawczuk: http://nowy.tezeusz.pl/blog/201182.html

Racjonalista: http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,263288

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.01.2014 16:18

Cieszę się, że redaktorzy naTemat czytają W24. Powinni jednak chociaż modyfikować leady ;)

http://natemat.pl/88693,wrozbity-macieja-wojna-z-fronda-przeswietlamy-kulisy-wrozbiarstwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, Terlikowski reprezentuje stanowisko Kościoła katolickiego, według którego spirytyzm, bioenergoterapia, wróżbiarstwo, horoskopy i tarot wystawiają człowieka na bezpośrednie działanie złych duchów. Zachęca do palenia książek i gadżetów związanych z tymi praktykami, robiąc z tego swego rodzaju rytuał: http://www.fronda.pl/a/karty-tarota-juz-splonely-i-w-piecu-jest-miejsce-wszystkich-narzedzi-szatana,33394.html
Czytając to, mam mieszane uczucia. Opisy pod "ekstra Fotami" brzmią tak, jakby Frondowa Spalarnia Wszelkiego ZŁA była przede wszystkim fajną zabawą. No to jak, Terlikowski robi sobie żarty?
Jeśli zaś rzecz całą traktuje śmiertelnie poważnie, to powinien ją zostawić egzorcystom. Na Frondzie ktoś komentuje:
"A nie lepiej się pomodlić zamiast machać siekierą? Obawiam się ponadto, że przekonanie o pozytywnym wpływie rąbania siekierą kart tarota na zdrowie jest chyba raczej.... pogańskie?"
W Afryce mieliśmy tragiczne przykłady, jak się kończy wchodzenie w kompetencje egzorcystów:
"Cierpienia, jakich doświadczają dzieci oskarżone o czary, trudno sobie wyobrazić. Gdy poczują, że w schronisku wreszcie są bezpieczne, opowiadają makabryczne historie. O tym, że nie kłamią, świadczą ślady maltretowania, blizny, rany, które nigdy się nie zagoją."
Oczywiście nie podejrzewam samego Terlikowskiego o krwiożercze instynkty, ale czasem nie wiemy, co się może rozpalić z małej iskierki, jeśli padnie na podatny grunt. A osób z zaburzoną psychiką nie brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doda była ciągana po sądach za powiedzenie "strasznych rzeczy" o autorach Biblii. To też o czymś doskonale świadczy, a zwłaszcza o sposobie myślenia u wielu ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem specjalistą od PR , ale wydaje mi się że jeśli ktoś chce to i tak po to sięgnie. I nawet jeśli to go zainteresuje to wcale nie odznacza ,że go to wciągnie i namiesza w głowie.
Przekaz Terlikowskiego był jasny i mocny.
Po wypowiedziach wnioskuję że dotarł.
Dziennikarzowi znacznie więcej wypada niż kapłanowi .
Czy wiara w wróżby jest dla głupich i naiwnych ? Wątpię w to . Prezes mojej firmy , czasami przychodzi do nas i chwali się że był u wróżki . Czy jest to taki człowiek?
Happening był zgodny ze Starym Testamentem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, ezoteryka może zdrowo namieszać człowiekowi w głowie, ale przede wszystkim wtedy, jeśli uwierzy w jej moc (jak wspomniani Stalin i Hitler). Dlatego jestem zdania, że lepszy skutek odniesie przekaz, że wiara we wróżby jest dla głupich i naiwnych, niż czynienie z wróżbiarstwa zakazanego owocu i ciemnej strony mocy. Proszę mi wierzyć, nic bardziej nie pociąga części ludzi, zwłaszcza w wieku cielęcym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.