Facebook Google+ Twitter

Terlikowski porównał Alicję Tysiąc do Eichmanna. Sprawę rozstrzygnie sąd

Alicja Tysiąc, za publiczne oświadczenie, że chce usunąć ciążę z powodów zdrowotnych, została przez środowiska katolickie słownie zlinczowana. Po porodzie jej wzrok mocno pogorszył się i otrzymała pierwszą grupę inwalidzką. Teraz publicysta Terlikowski zarzucił pani Alicji "moralną obrzydliwość" i porównał ją do hitlerowskiego zbrodniarza. Sprawa znów jest w sądzie.

 / Fot. Lucyna Neonow/PolskapresseWznawiane są co jakiś czas ataki, głównie w mediach katolickich, na Alicję Tysiąc. To przez jej głośno wypowiedzianą przed kilku laty, chęć usunięcia ciąży w obawie, że urodzenie dziecka może jej grozić utratą wzroku. Teraz publicysta Tomasz Terlikowski, znowu powrócił do starej sprawy i zarzucił pani Alicji "moralną obrzydliwość" i porównał ją do hitlerowskiego zbrodniarza, Adolfa Eichmanna.

Pełnomocnik Alicji Tysiąc, mec. Marcin Górski, skierował pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych, do Sądu Okręgowego w Warszawie. W imieniu pokrzywdzonej żąda od publicysty przeprosin, 100 tys. zł zadośćuczynienia i 30 tys. zł na fundację Feminoteka. Obecnie Alicja Tysiąc jest działaczką w organizacjach kobiecych i stołeczną radną.

Przypomnijmy, że lekarze, kierujący się literą prawa, odmówili Alicji Tysiąc wykonania legalnej aborcji ze względów zdrowotnych. Nie dokonała, więc aborcji. Po porodzie jej wzrok wyraźnie uległ pogorszeniu. Otrzymała pierwszą grupę inwalidzką. Złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Europejski Trybunał przyznał 25 tys. euro zadośćuczynienia i zarzucił Polsce, m.in. brak w naszym prawie możliwości odwołania się od decyzji lekarzy.

Według "Rzeczpospolitej" powódkę dotknęły niedawne wypowiedzi Tomasza Terlikowskiego, który w książce napisanej wspólnie z Joanną Najfeld o tytule: "Agata. Anatomia manipulacji" oraz w innych wypowiedziach publicznych dotyczących kwestii aborcji, miał porównywać postępowanie Alicji Tysiąc do postępowania hitlerowskiego zbrodniarza. Adolfa Eichmanna, a także do innych nazistów.

Publicysta zarzucał jej też nie tylko "moralną obrzydliwość", ale i piętnował w ten sposób jej zachowanie oraz to, że występuje na drogę sądową przeciw osobom ją krytykującym - pisze rp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Krzysztof Ciernik
 • Krzysztof Ciernik
 • 27.04.2012 14:33

pederaści, transwestyci i zabójcy nienaodzonych. Precz z katolickiego kraju ! Boga sie nie boja wyznawcy Tuska i UE :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
samiragatto
 • samiragatto
 • 27.04.2012 08:32

Popieram Terlikowskiego. A pani A Tysiąc powinna była myśleć głową a nie d...

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 26.04.2012 20:31

POWINNI MU DAĆ taką karę pieniężną aby miał nauczkę i nie wyrażał tak skrajnych opinii. Katolicki dziennikarz a zachowuje się jak z tabloidu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
VERSAILLES
 • VERSAILLES
 • 26.04.2012 19:32

No i dał głos OSZOŁOM LEWACKI - POwiedział co wiedział
Współczuję warszawiakom tej "radnej",bo jakże to jest ŻAŁOSNE jak w nagrodę za próbę zamordowania własnego dziecka,feministki,zwolenniczki "kultury śmierci" wypromowały takie COŚ na radną.
Jędrek! Zawsze należy sprawy nazywać "po imieniu" i chwała Terlikowskiemu za to.
POprawność POlityczna zawsze prowadzi na MANOWCE i jest szkodliwa dla wszystkich.
Bo ślimak nigdy nie będzie RYBĄ,a marchewka OWOCEM!,jak to uznali Politycznie POprawni IDIOCI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
 • xyz
 • 26.04.2012 12:15

A to dziwne, kiedy Palikot nazwał Michalika "chamem" pojawili się jego obrońcy, bo przecież miał prawo...nie działajmy wybiórczo. A debata publiczna już dawno sięgnęła kloaki i raczej z niej prędko nie wyjdzie. Wszak dzieci lubią się w kupce bawić.

Aha, nie jestem zwolennikiem Terlikowskiego. To tak dla tych co lubią od razu zaszufladkować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Chorążewicz
 • Andrzej Chorążewicz
 • 26.04.2012 11:36

Terlikowski? Dyżurny oszołom katolicki. Ale to taki widąc jego sposób na życie i istnienie w mediach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.