Facebook Google+ Twitter

Terlikowski przegrał z Tysiąc w sądzie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-07 18:19

Tomasz Terlikowski przegrał proces, wytoczony przez Alicję Tysiąc o naruszenie dóbr osobistych. Chodzi o felieton, w którym publicysta zarzucił kobiecie "moralną obrzydliwość" i porównał do hitlerowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna.

 / Fot. Jan Mehlich/CC 3.0Sąd orzekł, że Terlikowski naruszył dobra osobiste Alicji Tysiąc. Ma zapłacić jej 10 tys. zł odszkodowania oraz opublikować przeprosiny w serwisie salon24.pl. Tysiąc żądała kwoty 100 tys. zł dla siebie i 30 tys. zł dla fundacji Feminoteka oraz przeprosin wydrukowanych w "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej".

Alicja Tysiąc chciała w 2000 roku usunąć ciążę, ponieważ groziła jej utrata wzroku. Lekarze odmówili wykonania aborcji, mimo, że była dopuszczalna ze względów zdrowotnych. Kobieta w 2007 roku złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uwzględnił jej roszczenia.

Terlikowski napisał wówczas, że "zasłanianie tej prostej prawdy słowami o tym, że kobieta nie złamała prawa, a jedynie próbowała egzekwować przysługujące jej prawa - jest absurdalne". Porównał Tysiąc do hitlerowskiego zbrodniarza. "Adolf Eichmann też nie łamał hitlerowskich praw, czy to znaczy, że nie można go nazwać mordercą (w tym przypadku już nie niedoszłym, a jak najbardziej doszłym)?" - napisał. Zarzucił jej również "moralną obrzydliwość".

W sądzie toczy się również proces, który wytoczyła Tomaszowi Terlikowskiemu transseksualna posłanka Anna Grodzka. W jego felietonach była nazywana "mężczyzną". Sprawa jest rozpatrywana za zamkniętymi drzwiami, ponieważ o jej utajnienie poprosił sam oskarżony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przychodzi dziecko do rodzicielki i pyta:
-Skąd mamy te pieniadze?
-To odszkodowanie za to, że musiałam cie urodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I z Grodzką też powinien przegrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.