Facebook Google+ Twitter

Terminal Etiuda na Okęciu dwa razy większy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-10-03 16:59

Od czwartku, Terminal „Etiuda” będzie mógł obsłużyć dwa razy więcej pasażerów. Do dyspozycji podróżnych zostanie oddana nowa hala odlotów oraz większa liczba stanowisk do kontroli pasażerów.

Oddana do użytku w marcu 2004 roku „Etiuda” do niedawna jeszcze pełniła funkcję terminalu odlotowego i przylotowego. Pod koniec lipca przyloty zostały przeniesione do Terminalu 2. Wtedy rozpoczęło się przystosowanie tej części „Etiudy”, w której byli odprawiani pasażerowie przylatujący do Warszawy do obsługi podróżnych odlatujących.

W efekcie dwumiesięcznych prac udało się m.in. Polskim Portom Lotniczym podwoić liczbę wyjść do samolotów (gates) z dwóch do czterech, zwiększyć liczbę stanowisk odprawy bagażu i zbudować dodatkowy taśmociąg transportujący walizki.

– Wykonane prace są pierwszym krokiem do gruntownej modernizacji Terminalu „Etiuda” – mówi Artur Burak, rzecznik PPL. – W kolejnych etapach planowane jest powiększenie powierzchni dworca oraz zwiększenie liczby stanowisk odpraw i kontroli bagażu – dodaje.

W Etiudzie odprawiani są obecnie pasażerowie linii: Air Italy, EasyJet, Germanwings, Norwegian Air Shuttle, Ryanair, SkyEurope, Wizz Air oraz częściowo Centralwings.

Marcin Zieliński, dziennikarz dziennika "Polska", który wkrótce ukaże się na rynku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.