Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9151 miejsce

"Terminator: Genisys" nie pokonał "Jurassic World". Film ze Schwarzeneggerem zajął dopiero trzecie miejsce

Czwarty weekend z rzędu film "Jurassic World" niepodzielnie panuje w amerykańskim box office. Podobnie, jak w ubiegłym tygodniu filmowi o dinozaurach depcze po piętach produkcja "W głowie się nie mieści" Pixara. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się "Terminator: Genisys".

Emilia Clarke w filmie Terminator: Genisys / Fot. materiały prasoweKolejne 30,9 mln dolarów zarobił w amerykańskich kinach w weekend film "Jurassic World". To już czwarty weekend z rzędu, gdy produkcja okupuje pierwsze miejsce box office. 40 proc. przychodów filmu pochodzi z sal kinowych w Stanach Zjednoczonych. Globalnie film zarobił od premiery 12 czerwca 1,38 mld dolarów, co daje mu 3. miejsce na liście najlepiej sprzedających się filmów wszech czasów zaraz za "Szybkimi i wściekłymi 7" i pierwszą częścią "Avengers". Zresztą do rekordu tego pierwszego niewiele już brakuje. Zarobił on bowiem 1,51 mld dolarów.

Drugą pozycję po raz kolejny zajmuje produkcja Pixara. Animacja "W głowie się nie mieści" przyniosła w weekend w USA 30,1 mln dolarów. Globalny wynik od premiery to skromne, w porównaniu z "Jurassic World", 363,4 mln dolarów.

Czytaj także: "W głowie się nie mieści", czyli nowy wspaniały Pixar (recenzja)


Trzecie miejsce należało w minionym tygodniu do filmu "Terminator: Genisys". Premiera produkcji z Arnoldem Schwarzeneggerem miała miejsce 1 lipca. W weekend obraz zarobił 28,7 mln dolarów. Na świecie wypracował już 129,6 mln dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.