Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19399 miejsce

Termometry rtęciowe wycofane ze sprzedaży

Od piątku 3 kwietnia nie będziemy mogli kupić termometrów i ciśnieniomierzy rtęciowych. Powodem wycofania ich ze sprzedaży jest dostosowywanie polskiego prawa do norm UE.

Termometr rtęciowy / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Clinical_thermometer_38.7.JPG&filetimestamp=20051211220837Dotychczasowe urządzenia rtęciowe zostaną zastąpione swymi elektronicznymi odpowiednikami. Są one co prawda droższe, ale za to bezpieczniejsze.

Rtęć jest bardzo toksyczna. Wyrzucona, może przekształcić się w metylortęć i łatwo przedostać się do środowiska, a stamtąd do łańcucha pokarmowego. Szczególnie narażone na zatrucie rtęcią są dzieci, a jeszcze bardziej płody. Zatrucie nią może doprowadzić do uszkodzenia mózgu, nerwów, zaburzeń w widzeniu i koordynacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Normalny Człowiek
  • Normalny Człowiek
  • 01.04.2011 14:34

O dzieci mają dbać ich rodzice. Jak kogoś nie stać, to niech się nie rozmnaża. A ty, zamiast narzekać, weź się za dostosowanie swojej pensji do unijnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto do jasnej cholery zadba o dostosowanie naszych wynagrodzeń i poziomu życia do standartów UE? No kto? UE to wolny przepływ ludzi, towarów, pieniędzy etc. Dziwne, Że pierwsze mogły do nas napływać inwestycje sieci handlowych, a Polak ma do dzisiaj problem z podjęciem pracy w niektórych krajach UE! Banda darmozjadów, dewiantów, obrońców ptasich jaj w dolninie Rospudy i koników polnych. Ile polskich dzieci ma nieleczoną próchnicę? Ile marzy o wrotkach, rowerze czy chociażby smacznym obiedzie? i A Wy jak te chudopachołki płaszczycie się przed biurokratami unijnymi, przyjmując ślepo każde nawet nietrafione rozporządzenie. O Was pisał onegdaj St. Wyspiański: ...warchoły i chołota to Wy, którzy nie czujecie się Polską!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.