Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5088 miejsce

Termy Maltańskie- coś więcej niż największy Aquapark w Polsce

To drugi co do wielkości tego typu obiekt w Europie. W rejonie ulic Warszawskiej i Krańcowej w Poznaniu, 3 km od centrum, na brzegu Jeziora Maltańskiego powstają Termy Maltańskie.

Termy Maltańskie wizualizacja / Fot. żródło Alstal Grupa BudowlanaOgłoszona w tym tygodniu (2 lutego) strategia miasta Poznań na nowe 20-lecie rozpoczyna się od wizji Poznania w 2030 r. Stolica Wielkopolski stawia m.in. na jakość życia, ma ambicję, by stać się ważnym ośrodkiem sportów wodnych i nie chce być nudna.
Budowa Term Maltańskich świetnie się w tę strategię wpisuje.

O projekcie obejmującym budowę miejskiego zespołu olimpijskich basenów sportowych i rekreacyjnych o europejskim standardzie powiedziano i napisano już wiele. Jednak mało kto wie, że wspomniany kompleks to również miejsce stanowiące synonim wyjątkowego relaksu, ze względu na gabinety odnowy biologicznej, saunę i salę ćwiczeń jakie mają zostać stworzone na terenie Aquaparku.

Na 2000 m2 (podzielonych na 2 poziomy) powstać mają różnej wielkości sauny fińskie, łaźnie parowe i aromatyczne o różnorodnej temperaturze, wilgotności oraz wystroju od egzotycznego drewna przez ceramikę i kamień, duże 10-12 osobowe jacuzzi w grocie skalnej z gwieździstym niebem, 8 ślimakowych pryszniców wrażeń, łaźnia błotna Rasul - dwie niezależne łaźnie
na 4 i 2 osoby, łaźnia piwna z 3 podwójnymi wannami i przyległym pokojem wypoczynku z 3 podwójnymi łóżkami pod baldachimami, 2 gabinety z wannami do hydromasaży i urządzeniami do biczy szkockich, solaria (2 leżące i 1 stojące).

Architektura obiektu zakłada również wydzieloną strefę VIP, szereg gabinetów kosmetycznych, w tym: 2 na zabiegi Ajurweda, gabinet slim power oraz gabinet przeznaczony na kąpiele Kleopatry. Nie zabraknie również gabinetu lekarskiego, w którym goście skorzystać mogą z porad dietetyka. Niestandardowa sceneria kompleksu saun zewnętrznych (w tym jedna na 80-100 osób) z 300 letnich pni KELO w pięknej parkowo-leśnej oprawie, fontanna wybudowana w poczekalni, bar, w którym do nabycia napoje orzeźwiające, drobne przekąski, sałatki, dopełniają wrażenia wyjątkowości projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Góral M.
  • Góral M.
  • 31.10.2011 11:41

Bardzo proszę spróbujcie w internecie sprawdzić kto jest dyrektorem tego interesu zwanego Termy Maltańskie? Udało się ? Zdziwieni? Prawda, że jak za dawnych starych dobrych czasów? Młody człowiek który dostał władze. To tak jak małpa z brzytwą. Bez kija nie podchodź !
Tam ciężko pracują ludzie np. sprzątaczka na holu gł. która przez 8 godzin za 6 zł/h chodzi z mopem. Nie wolno Jej się zatrzymać lub na chwilę usiąść.
Personel, który pracuje bez podpisania jakiejkolwiek umowy, jedynie licząc w przyszłości na taką umowę.
Spróbujcie demonstracyjnie zrobić fotkę. Będzie wielka awantura. ............

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojtusiek Miły
  • Wojtusiek Miły
  • 25.08.2011 14:38

Ciekawe czy w saunach będą obowiązywały zasady europy zachodniej... Polacy i tak będą wchodzić w gaciach... No ale tak to jest, polskie tabu wciąż tabu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja i SPA
  • Ja i SPA
  • 11.04.2011 21:41

Już polecam sauny łaźnie itd całe SPA właśnie robimy będziecie mieli dużo atrakcji.Zewnętrzną saunę też będziecie mogli podziwiać będzie wreszcie coś innego w Poznaniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poczekamy, przekonamy się !

Komentarz został ukrytyrozwiń

a kto tak powiedział? Fakt strefa saun i gabinetów odnowy biologicznej to pewnego rodzaju luksus, jak w przypadku wszystkich obiektów tego typu. Ale przecież nikt nie mówi, ze trzeba tam biegać codziennie, a raz na jakiś czas każdy zasługuje na odrobinę przyjemności dla ciała i ducha. :) No i będzie też kompleks basenów, tu na wejściówkę na pewno stać będzie wiekszość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No , to już można liczyć na ceny wykluczające większość mieszkańców z kożystania z tych dobroci .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.