Facebook Google+ Twitter

Terror młodości

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-12-17 09:14
 • Creative Commons

Podobno każdy wiek ma swoje prawa. I tak młodzież musi się "wyszumieć", a z kolei siwe włosy na skroniach ponoć dodają powagi.

Dzisiaj gdzieś w internecie przeczytałem o 53-letniej prezenterce brytyjskiej telewizji BBC. Niby nic wielkiego, stacji telewizyjnych na świecie całe mnóstwo, więc nie ma się specjalnie czym podniecać. Ale bynajmniej nie o samą stację chodzi, a o to, co spotkało ową prezenterkę. Otóż jej szefowie ni mniej ni więcej, tylko kazali jej wstrzyknąć sobie botoks, celem zlikwidowania zmarszczek. W przeciwnym bowiem razie miała spore szanse pożegnać się z pracą. Pani owa odmówiła kategorycznie, i bodajże równie kategorycznie pracy swej została pozbawiona.

Podobno Wielka Brytania to ojczyzna dżentelmenów. Cóż, może ci dwaj panowie byli przyjezdni?

Ale nie tyle ich kindersztuba, a w zasadzie jej całkowity brak tak mnie poirytowała. Chamów na świecie dostatek, niestety. Ale martwi mnie co innego.

Albowiem ich zachowanie, fakt, iż mieli czelność coś takiego zaproponować, nie wziął się z powietrza. Co więcej, tylko po części wynika z ich braku, ponoć właściwej brytyjskim dżentelmenom, ogłady.

Dla mnie ich zachowanie to przejaw istniejącego już od wielu lat terroru. Terroru młodości. Ten terror zaatakował mnie dzisiaj z telebimu, proponując mi laserowe usuwanie zmarszczek. Zaatakował mnie również w radio, gdzie jakaś pani miłym głosem zachwalała kolejny krem przeciwko zmarszczkom, mówiąc, że po jego użyciu skóra staje się znowu taka, jaką pamięta. Bogu dziękuję, że od ponad dwóch lat nie mam telewizora, strach mnie ogarnia na myśl, co tam mógłbym zobaczyć.

Czy my już nie potrafimy być normalni? Skąd w nas ten szaleńczy, kompletnie idiotyczny pęd, by nie tylko zatrzymać, ale wręcz odwrócić bieg czasu? Wszędzie, gdzie się tylko da, wmawia się ludziom, że powinni być piękni i młodzi. Stawia się znak równości między pięknem i młodością. Tak jakby każda zmarszczka, każdy siwy włos na głowie czynił nas brzydszymi. Na litość boską, czy już tak zidiocieliśmy i zdziecinnieliśmy, że nie potrafimy dostrzec piękna w ludzkiej twarzy, jeśli nie jest ona gładka jak pupa niemowlęcia? Czy istotnie taki np. Krzysztof Ibisz ma być wzorem, do którego mam dążyć? Ja zresztą nie mam jeszcze tak źle, ale kiedy pomyślę, przez co muszą przechodzić kobiety, to naprawdę im współczuję. To jest jakiś horror. Dyktatura i terror producentów kosmetyków do spółki z twórcami reklam i Bóg wie kim jeszcze.

Chociażby nie wiem jak się starać, nie cofniemy czasu. Nie zawrócimy biegu tej wielkiej rzeki. Może niech więc owi terroryści pozwolą nam spokojnie płynąć z jej nurtem, zamiast kazać nam wciąż i wciąż płynąć pod prąd.

Pod karą wyrzucenia z pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 18.12.2010 21:19

to prawda, komentarze są świetne! a ten z cytatem z noblisty mnie rozwalił zupełnie :) rewelacja

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.12.2010 18:05

Świetny artykuł ale komentarze również:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja mam wrażenie, że jak w wielu innych przypadkach, tak i tu często kończy się na popadanie w skrajność. Media lansują młodość i wszelkiej maści "odmładzacze". Z drugiej strony - wielu ludzi na siłę się postarza - czy to makijażem, czy strojem, czy sposobem bycia. I tak dwudziestolatki przy każdym szerszym uśmiechu prezentują już całą gamę zmarszczek na zmęczonej pudrem twarzy...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uciekło mi. Oczywiście, tak jak Autor, jestem oburzona formą wypowiedzenia pracy tej Pani. Bez względu na to gdzie by pracowała i co robiła.
Znakomita Lady Polskiej Telewizji do późnych lat prowadziła konferansjerkę, ale tylko jedna kamera mogła ją pokazywać, bo miała na obiektywie pończoszkę cienką.
Obraz z Lady Polskiej TV była zawsze lekko nieostry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Terror młodości był zawsze jest i będzie. Kobiety i mężczyźni daliby wiele by pozostać pięknym i młodym. Mamy o tym w literaturze , w muzyce , całe mnóstwo opowieści.
Urocze małe kocięta, zamieniają się w stare kocury , capy i iii nie powiem już co. Toteż młodym być i więcej nic! nie srebro nie złoto, to NIC, chodzi o TO. O TO właśnie! Wszystko co młode , to ładne, a co stare to brzydkie. Rzecz w tym aby się ładnie zestarzeć.
Podobno tylko rasowe konie starzeją się zachowując piękno w całości, omal, bo z zębami mają kłopot.

Gianna Nannini mając 54 lata zaszła w ciążę "metodą potępioną", W Klinice w Mediolanie wydała na świat córeczkę Penelopę. Rajo Devi Lohan miała 70 lat gdy została sztucznie zapłodniona.

Na młodość jest popyt, to podaż sposobów na nią się mnoży , bo każdy ma pomysł na zrobienie fortuny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny tekst, gratuluję postawy, celnych uwag oraz stylu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktoria Dróżka
 • Wiktoria Dróżka
 • 17.12.2010 12:30

"Czy my już nie potrafimy być normalni?"-dobre pytanie w dzisiejszym świecie. 5++

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Wielkie brawa za tekst !

A przy okazji pozwolę sobie zamieścić:

"Doktor Drauzio Varella, laureat Nagrody Nobla powiedział

W dzisiejszym świecie wydaje się pięć razy więcej pieniędzy na środki zwiększające potencję i na silikon dla kobiet, niż na lekarstwa przeciw chorobie Alzheimera.
Wynika z tego, że za kilka lat będziemy mieli mnóstwo starych kobiet z dużymi cycami i starych mężczyzn z twardymi fiutami. Za to nikt z nich nie będzie w stanie sobie przypomnieć do czego im to jest potrzebne!"

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.12.2010 11:34

Nazwałbym ten przypadek mobbingiem.
W naszych strukturach państwowych została powołana do życia kuriozalna instytucja do walki z reklamodawcami łamiącymi ustawę o reklamie w środkach masowego przekazu. Na stronie internetowej strażników prawdy i moralności jest formularz zgłoszeniowy.
Chcąc się przekonać, jak ta instytucja działa wysłałem zgłoszenie naruszenia zasad tejże ustawy tuż po wysłuchaniu w radiu idiotycznej reklamy zawierającej ewidentne kłamstwa. Po 2 miesiącach otrzymałem drogą elektroniczną odpowiedź, że w tym dniu i o tej porze dana stacja radiowa nie nadawała takiej reklamy.
Kpina w żywe oczy. Po co ta instytucja? Kto pokrywa koszty jej działania?
Wracając do tematu - mamy tyle lat, na ile się czujemy. Ale by czuć się młodziej wystarczy stosować codziennie ruch dla zdrowia i urody.Codziennie i po godzinie. Nie będą potrzebne żadne specyfiki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł zgodny z moim postrzeganiem zjawiska.Daję 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.