Facebook Google+ Twitter

Terror w Londynie. Napadli 20-latka i odcięli mu głowę [FILM]

W Londynie w dzielnicy Woolwich doszło do brutalnego morderstwa. Dwóch mężczyzn zaatakowało 20-latka (najprawdopodobniej żołnierza) oraz odcięło mu głowę z okrzykiem "'Allah Akbar" (Bóg jest wielki). Po czym wywlekli ciało na środek ulicy.

 / Fot. EPA / FACUNDOMężczyźni w biały dzień zaatakowali na ulicy 20-latka. Nie wiadomo jeszcze kim była ofiara. Media donoszą, że mógł to być brytyjski żołnierz. Po dokonaniu zbrodni napastnicy zaczęli wymachiwać bronią oraz nożami lub maczetami i zachęcać przechodniów, by robili im zdjęcia i nagrywali ich czyn. Następnie przepraszali kobiety, za to co zobaczyły.

"W naszych krajach, nasze kobiety muszą patrzeć na to samo, wy tu nigdy nie będziecie bezpieczni, usuńcie swój rząd, on ma was gdzieś" - powiedział zamachowiec z zakrwawionym nożem oraz tasakiem do przechodnia nagrywającego zdarzenie amatorską kamerą. Po przyjeździe policji wywiązała się strzelanina, dwóch zamachowców jest rannych.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapowiedział zebrania zespołu antykryzysowego Cobra. Władze nie wykluczają, że mógł to być atak terrorystyczny.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Panie Łukaszu, stosunek do chrześcijaństwa nie jest w Koranie jednoznaczny. Najdelikatniej mówiąc. Z jednej strony wyraża się do nich szacunek (szczególnie do zakonników) Z drugiej strony mówi się o tym, że Jezus jest tylko człowiekiem, a chrześcijanie i Żydzi zafałszowali Święte Księgi. Dopuszczalna też jest taka interpretacja Koranu, w której chrześcijanie są niewiernymi, a muzułmanin ma prawo siłą zmuszać ich do przyjęcia prawdziwej wiary.
Wielu broni islamu, że to religia pokoju, itd, sęk w tym, że ci "dobrzy" muzułmanie nie wyznaczają wcale kierunku, nie są jego siłą napędową. I nie oni zapewne będą przewodzić muzułmanom w przyszłości. Wielu jest też takich, którzy nie stwarzają problemu w środowisku, do którego przybyli, dopóki nie urosną w siłę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile jestem tolerancyjny względem innych religii, Islam wzbudza zbyt dużo obaw. Kraje europejskie zapraszają ich, ułatwiają adaptację a ci odwdzięczają się z nawiązką. Zobaczcie co dzieje się w UK - to tylko jeden z głośnych przypadków.

Nie jestem przeciwny emigrantom - ale jeśli przybywają do mojego kraju, niech dostosują się po jego prawa i norm obyczajowych. Ja tak robiłem, gdy wyjeżdżałem do Anglii, Stanów, Włoch, Grecji czy innych krajów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne Marto, że taka sytuacja byłaby najlepsza, ale jest mało realna. Świat podzielony jest na centrum, półperyferia i peryferia i ludność się przemieszcza pomiędzy nimi. USA to kraj imigrantów i ciągnie na tym od dawna. Zależy wszystko od tego, jacy do imigranci.

Ukraińcy to dla nas żaden problem. Bliskość etniczna i kulturowa eliminuje konflikty. Co innego Muzułmanie. Ja po prostu nie rozumiem, po co ktoś jedzie do kraju, którego nienawidzi, którego prawa nie respektuje, którym gardzi. Takich ludzi powinno się odsyłać...

Szkoda niektórych Arabów, bo tacy ekstremiści niszczą im pewne możliwości... ale nie ma wyjścia, Europa, wbrew jękom lewaków, musi zmienić prawo w kwestii imigrantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy czym nadal uważam, że NAJLEPIEJ byłoby wtedy, gdybyśmy umieli zachęcić rodaków do pozostania w kraju i nie musieli w przyszłości liczyć na imigrantów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, zgadzam się z Panem, dlatego zwróciłam uwagę na akapit z tymi wypowiedziami:
- Coraz więcej z nich porzuca więc Polskę i wyjeżdża do Włoch czy Hiszpanii. Tam są częste abolicje, dzięki którym mogą zalegalizować pobyt - mówi Iglicka i dodaje, że byłoby najlepiej, gdyby osiedlali się u nas imigranci z krajów bliskich nam kulturowo.
- Inaczej za kilka lat trzeba będzie ściągać Chińczyków, Pakistańczyków, Afrykanów i Arabów. Dla społeczeństwa może to być zbyt duży szok - podsumowuje Mirosław Bieniecki, szef Instytutu Studiów Migracyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Śmierć w walce z innowiercami zgodnie z wierzeniami muzułmanów prowadzi wprost do raju z dziewicami."

Islam tego nie głosi. Jeśli już walka to z poganami, a nie innowiercami. Islam nie jest wrogo nastawiony do Chrześcijaństwa. Inną sprawą jest, że wierzenia islamskie są naginane i źle rozumiane przez religijnych ekstremistów.

Tak czy siak, jakaś lewacka organizacja zaraz wstawi się za tymi zwyrodnialcami i zapewni im luksusowe siedzenie w pierdlu. Ku chwale wolności i równości. Idioci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ofiara mordu ma 25 lat .Lee Rigby ,żołnierz drugiego batalionu Królewskiego Pułku Piechoty.
Zbrodniarze mają po ok 20 lat .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto - Ukraincy, Gruzini i inni nasi sąsiedzi ze wschodu to ludzie cywilizowani, a nie islamscy barbarzyńcy.
Panie Andrzeju - kara śmierci wywołała by efekt wręcz przeciwny. Zanim się coś zaproponuje warto rozeznać się w temacie.
- Śmierć w walce z innowiercami zgodnie z wierzeniami muzułmanów prowadzi wprost do raju z dziewicami. Gdyby skazano tych ludzi na śmierć zaraz zostali by okrzyknięci męczennikami.
Dla nich najlepszym miejscem będzie izolatka w domu wariatów i leczenie silnymi prochami aż do skutku. Raz, że po wyjściu będą już niegroźni, a dwa że to dla nich hańbiąca sytuacja i zmniejszy się liczba naśladowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak będzie wyglądała asymilacja, czy też integracja muzułmanów z Zachodem. W Polsce też zechcą wprowadzać swoje porządki!
Pani Katarzyno: NIE radykalny, ale prawdziwy! Proszę wpisać w Youtube (pl) "abrogacja"-film (w trzech częściach) dający do myślenia. (OT: ciekawe są filmy o islamie w "kontekście" Apokalipsy)
Gdy atakuje się islam muzułmanie podnoszą krzyk, że to religia pokojowa; a gdy muzułmanie dokonują napadów, ci sami obrońcy milczą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, panie Andrzeju, obrońcy praw "człowieka" do tego nie dopuszczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.