Facebook Google+ Twitter

Terroryści do Bombaju przypłynęli kutrem rybackim?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 08:05

Jedna z indyjskich stacji telewizyjnych pokazała zdjęcia kutra rybackiego "Kuber", który - według danych wywiadu Indii - wykorzystali terroryści atakujący cele w Bombaju. Kuter był zarejestrowany w indyjskim porcie Porbandar.

Według informacji ujawnionych przez indyjski wywiad, kuter rybacki "Kuber" został porwany i skierowany na wody Pakistanu. Następnie na jego pokładzie terroryści podpłynęli w okolice Bombaju. Wody przybrzeżne pokonali na pontonie wyposażonym w silnik.

Na pokładzie kutra, przejętego przez indyjską straż przybrzeżną już po rozpoczęciu akcji terrorystycznej w Bombaju, odnaleziono ciało zabitego szypra jednostki, broń, amunicję oraz znaczne ilości materiałów wybuchowych.

Władze Indii twierdzą, że organizatorzy bombajskiej operacji terrorystycznej działali z Pakistanu i dostali się do Indii drogą morską z Karaczi. Hindusi nie oskarżają wprost władz Pakistanu, ale twierdzą, że na terenie tego kraju terroryści z islamskich ugrupowań ekstremistycznych znajdują możliwości działania. Pakistan odrzuca te oskarżenia, a dla wyjaśnienia wątpliwości i pomocy w śledztwie do Bombaju ma przybyć reprezentant szefa pakistańskiego wywiadu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.