Facebook Google+ Twitter

Terroryści próbują zdobyć broń masowego rażenia

Szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow poinformował opinię publiczną, że terroryści starają się zdobyć dostęp do materiałów nuklearnych. Nie ujawnił jednak jaka dokładnie grupa stanowi zagrożenie.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Castle_Romeo.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/19/Castle_Romeo.jpgRejonem, z którego terroryści chcą pozyskać komponenty do stworzenia broni masowego rażenia są kraje byłego ZSRR. Bortnikow podkreślił, że mimo kompleksowych działań wymierzonych w przeciwdziałanie terroryzmowi nadal podejmowane są próby skonstruowania ładunku nuklearnego, chemicznego bądź biologicznego.

Mamy informacje, które wskazują, że terroryści nadal podejmują próby uzyskania dostępu do materiałów nuklearnych oraz komponentów biologicznych i chemicznych - powiedział szef FSB uczestniczący w posiedzeniu przedstawicieli kierownictwa organów bezpieczeństwa krajów
Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Chodzi głównie o internet, z którego aktywnie korzystają przestępcze podziemie i grupy terrorystyczne zarówno w celu werbowania nowych członków, jak i do przedstawiania konkretnych zadań. (...) Wirtualna przestrzeń jest też aktywnie wykorzystywana przez organizacje terrorystyczne do rozliczeń finansowych - rozwijał temat zagrożenia nuklearnego ze strony terrorystów szef FSB.

Bortnikow nie ujawnił jaka grupa terrorystyczna próbuje bądź próbowała pozyskać ostatnio materiały potrzebne do skonstruowania broni masowego rażenia. Do tej pory były tylko dwie próby zdetonowania brudnej bomby: jedna w Moskwie w 1995 roku, a druga w Czeczeni. Jak twierdzi rosyjskie FSB za oboma próbami stali Czeczeni. Oni zaś twierdzą, że to były prowokacje Kremla.

Źródła:
Radio Wolna Europa
koledzyzwojska.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie, Piotrze, co chwila to news. Pracowity z Pana człek.
I wiadomości bardzo ciekawe, acz czasami smutne. Ta również nie należy do najweselszych. Czy ona dotyczy dnia dzisiejszego czy też okresu wojen czeczeńskich? Czułbym się pewniej, gdybyśmy dowiedzieli się o faktach historycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.