Facebook Google+ Twitter

Terroryści u bram Germanii

Z ostatnich informacji wynika, że terroryści poruszają się "dostawczakiem" i są już w okolicy przejścia granicznego w Świecku.

Dobry wieczór Państwu. Zofia Dysleksja. Minęła dziewiętnasta. Czas na specjalne wydanie wiadomości.

To szok dla całych Niemiec. Jak podają agencje, terroryści są w drodze do naszego zachodniego sąsiada. Łączymy się teraz z naszym specjalnym wysłannikiem Jaroszem Gutentagiem. - Jaroszu, powiedz, co teraz dzieje się w Berlinie. - Witam państwa. Tu, w stolicy Niemiec daje się czuć to napięcie, które gdzieniegdzie przeplatane jest zapachem trotylu i plastiku. Z ostatnich informacji wynika, że terroryści poruszają się "dostawczakiem" i są już w okolicy przejścia granicznego w Świecku. Dosłownie przed chwilą otrzymałem jednak informację, że ich przyjazd może się opóźnić z powodu "zdarzenia drogowego" jakie miało miejsce na drodze prowadzącej do przejścia. Oczywiście jak podała telewizja SkyNews w planie wizyty terroryści mają min. Frankfurt nad Odrą, gdzie mają ich uroczyście powitać kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.
Tutaj mówi się nawet o tym, że sam Osama bin Laden przyleci na to spotkanie, ale póki co źródła zbliżone do CIA nie potwierdzają tych doniesień.
Prasa bulwarowa aż huczy od plotek. Dzisiejsze tytuły w "Bild" krzyczą nagłówkami, że Bin Laden przyleci Air Force One i co ważne, nie wydają się przesadzone. Na dworcach i lotniskach wzmożone środki bezpieczeństwa. Jak zapowiadają organizatorzy tej imprezy: będzie wybuchowo. A centrum wydarzeń ma być Brama Brandenburska, a właściwie tłum Niemców zebrany wokół niej. - Czuje się to napięcie. Czekaliśmy na to kilka lat - mówi Berta, studentka z Saksonii. I ma racje, bo od zamachów w Londynie i Madrycie nie było w Niemczech tylu wrażeń.
Dla wiadomości, z Berlina, Jarosz Gutentag.

Studio wiadomości.
- Dziękuję Ci Jaroszu. W Niemczech nerwowe oczekiwanie, a tymczasem w Polsce tyka bomba wyborów samorządowych. Co przyniesie jej eksplozja? Przekonamy się już 21 listopada.
Na tym koniec specjalnego wydania wiadomości. O wydarzeniach z Niemiec będziemy informować państwa na bieżąco. Ja się z państwem żegnam. Dobranoc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.