Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12803 miejsce

Terroryści zaatakowali jednostkę wojskową w Wejherowie

Pożar i wybuch w wejherowskiej jednostce wojskowej to sprawka terrorystów. Na ratunek przybyły jednostki straży pożarnej i Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Gdańska. Wszystko w ramach ćwiczeń.

 / Fot. M. Kluczyński (MW RP)Wczoraj w wejherowskiej jednostce wojskowej wybuchł pożar. Jednocześnie eksplodował ładunek nieznanego pochodzenia. Służby dyżurne jednostki ogłosiły alarm pożarowy dla palącego się budynku i powiadomiły straż. Jednocześnie zorganizowano ewakuację osób i sprzętu, a do udzielania pomocy poszkodowanym przystąpiły służby medyczne. W tym czasie terroryści skierowali się do magazynu broni, / Fot. M. Kluczyński (MW RP) gdzie obezwładnili personel.

Na miejscu ataku pojawił się pododdział alarmowy. Otoczeni napastnicy zażądali samochodu oraz pieniędzy. Jednocześnie zagrozili, że użyją fiolki z wąglikiem. Na pomoc wezwano Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji. Na szczęście to były  / Fot. M. Kluczyński (MW RP)tylko ćwiczenia służb wojskowych, strażackich i policyjnych. Ich cel: szkolenia zgrywania elementów systemu ochrony jednostki oraz doskonalenie współdziałania służb w sytuacji kryzysowej został osiągnięty.

 / Fot. M. Kluczyński (MW RP)
Jednostka wojskowa na terenie której przeprowadzono ćwiczenia to Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej, której zadaniem jest zabezpieczenie operacyjne, logistyczne i łącznościowe jednostek Marynarki Wojennej RP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.