Facebook Google+ Twitter

Terroryzm to sprawa wstydliwa

Informacje o atakach terrorystycznych powinny zniknąć z pierwszych stron gazet. Media, które publikują informacje o zdarzeniu terrorystycznym są beneficjentami terroryzmu i (pośrednio) wspólnikami terrorystów, miernikiem ich skuteczności.

Terroryzm bez mediów nie istniał, pojawił się w chwili kiedy informacja o dokonanym akcie terroru, wypadku lub innej sensacji zaczęła mieć wartość. Wartość w postaci kapitału politycznego, metody nacisku, ale również w postaci zwiększonych nakładów gazet, większych wpływów z reklam czy choćby w postaci wynagrodzenia dziennikarza czy fotoreportera. Media uzyskują wymierne korzyści z istnienia terroryzmu są więc jego cichym wspólnikiem, to taka spółka komandytowa "Terror & News Inc.".

Każda informacja o zainteresowaniu rządu porwaniem, okupem, likwidacją skutków ataku jest wodą na młyn terrorystów. Liczba publikacji o ataku i poziom zainteresowania czytelników, miejsce publikacji w rankingach popularności, liczba kliknięć w portalu są miernikiem skuteczności akcji terrorystycznej.

Dziennikarzu, czy wziąłeś wierszówkę za taki artykuł? Fotoreporterze, czy sprzedałeś zdjęcie do tego artykułu? Redaktorze, czy umieściłeś ten artykuł na pierwszej stronie licząc na lepszy odbiór gazety? Webmasterze, umieściłeś licznik odwiedzin na takim artykule? Jesteście udomowionymi przez terrorystów hienami. Czytelniku, jesteś wspólnikiem hien.

Terroryzm powinien być sprawą wstydliwą. Powinien zniknąć z pierwszych stron gazet w cywilizowanym świecie. Jego miejsce jest obok prasy pornograficznej w foliowanej okładce lub w portalu, który najpierw pyta czy odbiorca ukończył 18 lat i z ostrzeżeniem, że fakt oglądania będzie rejestrowany.

Wstyd mi, że jestem Polakiem... bo Unabomber miał polskie nazwisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 21:19

ps: a mnie za unabombera zupełnie nie jest wstyd bo każdy robi to co uważa za słuszne i ponosi z tego tytułu całkowitą odpowiedzialność. Ja mu nie pomagałem ani nie podsuwałem mu pomysłów więc niby dlaczego mam czuć wstyd z tego powodu a jeśli tak to również powinienem będąc białym paść na kolana i przepraszać za to jak traktowano czarnych czy czerwonych a nie mam nawet takiego zamiaru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 20:29

+ za próbę odkłamywania rzeczywistości

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 20:28

Terroryzm .... no dobrze ale może byłoby łatwiej kogoś przekonać do takiej postawy jeśli wyjaśniło by się kto na terroryzmie zarabia i kto go finansuje. Jak się dogłębnie podejdzie do tematu to wychodzi na jaw że głównymi beneficjentami poza mediami są poszczególne rządy z konkretnych państw a nie ludzie którzy rzekomo są sprawcami. Można o kimś napisać że jest mordercą co wcale nie jest równoznaczne że jest idiotą i nie potrafi logicznie myśleć i przewidzieć skutków swoich działań. Nie sądzę by decydenci organizacji oskarżanych o terroryzm byli na tyle głupi by nie przewidzieć że wielkie akcje obrócą się przeciwko nim. Wystarczy więc by wzorem rzymian stwierdzić ...ten to uczynił któremu to korzyść przyniosło... i szukać właśnie tych dla których każda taka sprawa jest w dłuższym okresie zyskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mądra refleksja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Media generalnie żyją dzięki padlinie. Dobra wiadomość to żadna wiadomość. Terroryzm, przestępczość zorganizowana, dramaty ludzkie, śmierć, porwania, okaleczenia choroby to podstawowe źródła popularności danego ośrodka dystrybucji informacji. Dzisiaj nawet prozaiczne informacje na. o ruch drogowym czy pogodzie, podaje się jako dramatyczne newsy. Nie sądzę aby udało się to odmienić. Mieszczanie zawsze chętnie i tłumnie oglądali egzekucje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda. Mnie zaskoczył wynik sondy na naszym portalu, w której pytano czy należy pokazać film z egzekucji Polaka. Było chyba pół na pół. Choć poglądy mam liberalne, to nie uważam, że prawo do wolności publikacji powinno zastępować etykę. I zwykłą mądrość.(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.