Facebook Google+ Twitter

Terry Brighton - "Gry wojenne. Patton, Monty i Rommel". Historia generałów

Publikacja T. Brightona przybliża nam sylwetki trzech największych dowódców, strategów w swoim fachu, jakimi bez wątpienia podczas działań II wojny światowej byli generałowie George S. Patton, Bernard L.Montgomery oraz Erwin J.E. Rommel.

G.Patton, B.Montgomery i E.Rommel najwięksi stratedzy w swoim fachu, jakimi bez wątpienia byli podczas działań II wojny światowej. / Fot. Okładka ksiązkiWszyscy trzej, George S. Patton, Bernard Montgomery i Erwin Rommel byli mistrzami w swej dziedzinie, czyli w tym, do czego zostali powołani, do dowodzenia siłami zbrojnymi na lądzie. Byli geniuszami broni pancernej, co jednoznacznie przyznają współcześni znawcy tematu i opisują w wielu opracowaniach biograficznych, jak i naukowych. Może ich wspólnym cechom charakteru towarzyszył fakt, że cała trójka urodziła się pod zodiakalnym Skorpionem?

Jak czytamy na pierwszych stronach książki: Wszyscy byli aroganccy, szukali rozgłosu i mieli wady, ale przede wszystkim odznaczali się geniuszem w dowodzeniu ludźmi i niezrównanym entuzjazmem do walki.

Jednakże wielka znajomość fachu trzech generałów to nie jedyne czynniki, które decydowały o przebiegu poszczególnych batalii drugiej wojny światowej. Swoją niecodzienną osobowość zawdzięczają także wzajemnym korelacjom, jak również stosunkom ze swymi przełożonymi.
Pióro Brightona kreśli nam wizerunek trzech strategów, ukazując wzajemny szacunek wrogów, Rommel o Montym:"Montgomery to fachowiec. Nigdy nie popełnił poważnego błędu."
Autor uwidacznia także stosunki panujące wśród sojuszników, Monty o Pattonie:"Mam nadzieję, że Patton, zamiast ciągle się przechwalać, zacznie działać", lub Patton o Montym:"Mały zarozumiały Angol. W każdej chwili mogę pokonać w walce tego małego pierdołę".

"Gry wojenne. Patton, Monty i Rommel"jest publikacją podzieloną na trzy części, z Lądowanie Brytyjczyków na Sycylii. / Fot. Domena Publicznaktórych każdą kończy jeden z epizodów drugiej wojny światowej. We wszystkich częściach książki czytelnik poznaje równolegle historie trzech generałów, począwszy od ich młodości i zamiłowań (Rommel był miłośnikiem aeroplanów) poprzez lata nauki, awanse wojskowe, związki miłosne, pierwszą wojnę światową aż do "wspólnych" działań okresu drugiej wojny światowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.