Facebook Google+ Twitter

Terry Pratchett wyjawia "Prawdę"

Coraz bliżej premiery nowej książki z cyklu "Świat Dysku". Tym razem na wielbicieli twórczości Terry'ego Pratchetta czeka książka pt. "Prawda". Premiera już 31 maja.

Okładka książki. / Fot. Paul KidbyMiłośnicy inteligentnego humoru i niezwykłego świata zapewne już zacierają ręce, bowiem na 31 maja zapowiedziano polską premierę najnowszego dzieła angielskiego pisarza - humorysty, Terry'ego Pratchetta, oczywiście w przekładzie niezawodnego Piotra W. Cholewy.

William de Worde jest przypadkowym wydawcą pierwszej gazety na Dysku. Musi sobie radzić z tradycyjnymi problemami dziennikarskiego życia - ludźmi, którzy chcą, by zginął, wampirem na odwyku, przejawiającym samobójczą fascynację fotografowaniem z lampą błyskową. A także innymi ludźmi, którzy też chcą, by zginął, choć w inny sposób oraz, co najgorsze, człowiekiem, który błaga go, by publikował zdjęcia jego ziemniaków o zabawnych kształtach.

Terry Pratchett urodził sie w 1948 roku. Przygodę z pisarstwem rozpoczął mając 13 lat, kiedy to udało mu sie sprzedać swoje pierwsze dzieło. Pierwszą książką z cyklu “Świat Dysku”, i zarazem początkiem międzynarodowej kariery pisarza, była wydany w 1983 roku pozycja pt. “Kolor Magii”. Książki z cyklu “Świat Dysku” cieszą się od tego momentu sporą popularnością, która nie ominęła również Polski. Wytworzyło się nawet specyficzne środowisko Pratchettomaniaków, zawsze licznie obecnych choćby podczas wizyt pisarza w Polsce.

Wartym odnotowania jest fakt, że tuż przed zeszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia, miała miejsce światowa premiera filmu “Hogfather” (na podstawie książki Wiedźmikołaj). Film niestety trafił od razu na srebrny ekran - wyemitowała go stacja Sky One. Oprócz Hogfathera, adaptacji w wersji animowanej doczekały się “Soul Music” (Muzyka Duszy) oraz “Wyrd Sisters” (Trzy Wiedźmy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Już nie mogę się doczekać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.