Facebook Google+ Twitter

Test gimnazjalny. Wrażenia po egzaminie

Test humanistyczny rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał dwie godziny. Gimnazjalistom towarzyszyło zdenerwowanie i niepewność wiedzy. O wrażeniach po pierwszej części egzaminu odpowiada Adam - uczeń Gimnazjum nr 3 w Tychach.

Adam, uczeń Gimnazjum numer 3 im. Jana Pawla II. / Fot. Marek Długajczyk- Jakie było pierwsze wrażenie kiedy otrzymałeś arkusz egzaminacyjny? Jakie uczucie Ci towarzyszyło?
- Każdy z nas na początku otworzył test, sprawdził czy strony się zgadzają, dopiero potem pojawiło się ogromne zdenerwowanie. Ręce drżały, ale trzeba było pokonać strach i zabrać się do roboty.

- Zabrać się do roboty - co masz na myśli?
- Dla gimnazjalisty ten egzamin to przepustka do kolejnej szkoły. Zależy mi na dobrym wyniku dlatego mimo ogromnego stresu zebrałem w sobie wszystkie siły i zabrałem się do dwugodzinnej, intensywnej pracy.

- Jaki to był właściwie egzamin?
- Musiałem rozwiązać 20 pytań zamkniętych i 10 otwartych. Wśród tych drugich pojawiła się rozprawka oraz zaproszenie. Niestety, nie podobała mi się główna tematyka testu, która dotyczyła ogrodów.

- Jutro kolejna dawka stresu. Będzie łatwiej?
- Jasne! (śmiech) Łatwiej? Matematyka? Okropność! Z niecierpliwością czekam, aż polegnę na polu bitwy. Zawsze wolałem przedmioty humanistyczne i z nich miałem lepsze oceny.

- Jakich wyników oczekujesz?
- Nie chcę myśleć o tym. Poczekajmy na wyniki w czerwcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+ za refleks;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krolowo - jak zwał, tak zwał - była rozmowa, nie mogłam podejść i zapytać o okoliczności "wypracowania". Ale istota rzeczy pozostaje poza dyskusją - nie sądzisz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo, ale to chyba maturzystki musiały być, bo te lektury są w l.o, a nie w gimnazjum :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachwyciło mnie podsłuchane mimowoli na ulicy wyznanie jednej z dziewczat, która tryumfalnie opowiadała koleżance: "wiesz, miałam porównać "Tango" z Panią Dulską". - No jak ci to wyszło?. Fajnie. Musiałam troche pokombinować, bo Tango miałam obcykane, a Dulskiej nie czytałam............"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre zachowanie, pomysłowy temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.