Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11777 miejsce

Test IQ, ale tylko dla inteligentnych!

Sprawdzając dzisiejszą pocztę natknęłam się na „Jedyny autorski Test IQ napisany przez analityków Mensy”. Pomyślałam sobie – czemu nie, sprawdzę swój iloraz inteligencji…

Treść maila zachęcającego do udziału w teście IQ. / Fot. Judyta RykowskaWchodząc na podany w mailu adres: http://www.iq-test.pl/ wykonałam szereg mniej lub bardziej skomplikowanych zadań. Uradowana ujrzałam stronę z wiadomością „Test kompletny”, jednakże już po krótkiej chwili mina mi zrzedła.

Nie dosyć, że moim oczom nie ukazał się wynik (tak długo oczekiwany), to poproszono mnie o wysłanie SMS-a, aby owe wyniki otrzymać (najpierw kod). Zapaliła mi się czerwona lampka. Nie podano kosztu SMS-a.
Postanowiłam „zgooglować” podany numer telefonu (9255). Natrafiłam na ostrzeżenie z forum fotki.pl.

Użytkownicy portalu przestrzegają przed wysyłaniem jakiegokolwiek SMS-a pod pretekstem otrzymania wiadomości zwrotnej z kodem umożliwiającym definitywne zakończenie testu. Niestety, ktoś zdążył się już nabrać:
Strona "Test IQ kompletny" nagabująca do wysłania SMS-a. / Fot. Judyta Rykowska"Po zrobieniu takiego testu (30 zadań do rozwiązania) wybiera się swój wiek i przechodzi się dalej, na następnej stronie, żeby zobaczyć swoje IQ z testu, który rozwiązało się przed chwilą, serwis http://www.iq-test.pl prosi o wysłanie SMS-a o treści JAJ pod numer 91919 - co ciekawe po wysłaniu SMS-a na ten numer dostaje się odpowiedź treści: "IQ-Test.pl - Dziękujemy za przesłanie SMS-a, w celu uzyskania kodu prosimy o wysłanie jeszcze jednego SMS-a o treści JAJ na numer telefonu 9191” nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że po wysłaniu jednego SMS-a o treści JAJ na nr 91919 nie dostaje się odpowiedzi i z konta pre-paid w telefonie zżera ok. 23 zł!" – pisze DonPadre (http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=11&t=865034).

Co prawda, w treści informacji wykorzystany został inny numer telefonu, ale jak widać adres portalu proponującego poznanie własnego IQ się zgadza. Po dłuższym przestudiowaniu strony „Test IQ kompletny” na samym dole można zauważyć małą czcionką informację: „Operatorem technicznym usługi SMS jest I&Q GROUP, spol. s r.o. Czech republic. Pomoc dla klienta: consumersupport@iq-test.eu. (opłata 25 PLN netto / 30,50 PLN brutto).”

Nie trzeba robić tego typu testów IQ żeby sprawdzić swoją inteligencję. Nie wysyłając żadnego SMS-a – jesteś geniuszem.

Czytaj także:
SMS-owy spam okrada naiwnych
Wielka wygrana czeka. Tylko wyślij sms... Za trzy złote
Zwolnijcie charytatywne SMS-y z podatku VAT!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Piter
  • Piter
  • 20.03.2011 18:37

Banda kretynów i oni powinni przejść te testy."Wyszło by 0,0000" Piter

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopiero teraz dotarłam. Dobry tekst na bardzo drażliwy temat... Takich "przekrętów" trzeba ujawniać jak najwięcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.