Facebook Google+ Twitter

Test językowy. Jak łodzianie spikują?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-29 16:32

Znamy wyniki akcji społecznej „Test yourself", czyli jak łodzianie spikują?”. Średni wynik wszystkich osób biorących udział w teście to 55,23 punkty na 90 możliwych, co plasuje mieszkańców Łodzi na poziomie B2 (Upper intermediate) - wyższy średnio zaawansowany.

Łódź jest organizatorem wielkich wydarzeń sportowych i kulturalnych, przyciąga zagranicznych inwestorów. Za nami Eurobasket 2009, właśnie trwają mistrzostwa Europy kobiet w piłce siatkowej. Miasto stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To tu odbywają się liczne festiwale. To wszystko sprawia, że miasto odwiedza wielu obcokrajowców. Poznanie odpowiedzi na pytanie, jak Łódź przygotowana jest na przyjęcie zagranicznych gości pod względem językowym to główny cel akcji Akademii Języków Obcych.

W dniach 11-18 września wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta mogli sprawdzić swoją znajomość języka obcego. Specjalnie w tym celu przygotowany test opublikowany został na łamach "Gazety Wyborczej" oraz na stronie internetowej akademii - akademia.ipt.pl. Dostępny był też na Targach Językowych w Galerii Łódzkiej. Podobny test został przeprowadzony w Bydgoszczy. W obu miastach wzięła w nim udział porównywalna liczba osób - około 1000.

Średni wynik wszystkich osób biorących udział w teście to 55,23 punkty na 90 możliwych. Taki wynik plasuje łodzian na poziomie B2 (Upper intermediate) - wyższy średnio zaawansowany.

Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne oraz potrafi zrozumieć dyskusję z użyciem języka specjalistycznego, jeśli dotyczy tematyki zawodowej. Umie porozumiewać się na tyle płynnie i spontanicznie, by prowadzić normalną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka, bez szczególnego wysiłku dla którejkolwiek ze stron. Formułuje jasne i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne dotyczące wielu tematów oraz umie wyrazić swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, przedstawiając wady i zalety różnych rozwiązań.

Bydgoszczanie osiągnęli średni wynik na poziomie 42,94 punktów. Co daje wynik B1 (Intermediate) - średnio zaawansowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.