Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9344 miejsce

Test peugeot 508 GT

Peugeot 508 to nowa jakość nie tylko dla samej firmy. Także wśród swoich bezpośrednich konkurentów, dla użytkownika wyróżnia się subiektywnym poczuciem obcowania z samochodem klasy (prawie) premium. W teście Peugeot 508 GT.

Peugeoty słyną z oryginalnie stylizowanych przodów aut. / Fot. Krzysztof ŚwierczyńskiPeugeot 508 to nowa jakość nie tylko dla samej firmy.Także wśród swoich bezpośrednich konkurentów wyróżnia się subiektywnym poczuciem obcowania z samochodem klasy (prawie) premium. W teście Peugeot 508 z najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym o mocy 204 koni mechanicznych.

Także z tej strony widać, że to Peugeot. / Fot. Krzysztof ŚwierczyńskiPoprzednik testowanego Peugeota - model 407 - był niebanalnie stylizowanym sedanem, którego sylwetka nie zestarzała się zbytnio, nawet pod koniec okresu produkcji. Założę się, że z 508 będzie podobnie - jego sylwetka jest nie tylko oryginalna, ale również niezwykle elegancka. Na szczęście w porównaniu z poprzednikiem, skrócono nieznacznie przód auta. Lekkim minusem jest bryła bagażnika. W sedanie wygląda jakby był na siłę doczepiony do reszty samochodu. W kombi oczywiście ta sytuacja nie ma miejsca, a sylwetka jest przez to bardziej harmonijna.

Wnętrze Peugeota 508 jest klasą samą dla siebie. Zastosowane materiały, jakość spasowania czy też dobra ergonomia to niewątpliwy atut nowego Peugeota. Wrażenie podróżowania nieomalże klasą premium, potęgowane jest jeszcze przez wyjątkowo bogate wyposażenie testowanej wersji GT. Ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów odpowiada standardom obowiązującym wśród konkurentów. Na pochwałę zasługują fotele - wygodne, obszerne i o dostatecznym trzymaniu na boki. Bagażnik o pojemności prawie 500 litrów, to również dobra średnia w swej klasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mateusz P
  • Mateusz P
  • 17.10.2011 16:48

Też miałem okazję testować Peugeota 508, ale w wersji SW. Popieram redaktora - to świetne auto prawie bez wad. Może trudno wam w to uwierzyć, ale tak jest naprawdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do wszystkich "zniesmaczonych" moją dobrą opinią na temat Peugeota 508 - czy istotą testu ma być znajdowanie na siłę wad samochodu a następnie takie ich ukazanie aby drobne szczegóły zaważyły nad ogólnym wrażeniem z jazdy? Każdy test jest nacechowany pewnym poziomem subiektywnego postrzegania konkretnych rzeczy przez autora. Tego się nie uniknie. Ja testowałem tego Peugeota przez tydzień czasu, w ciągu którego przejechałem około 1500 kilometrów. Wystarczająco długo aby wyrobić sobie o nim własne zdanie. A że jest to zdanie jak najbardziej pozytywne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest artykuł czy reklama?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Laurenty
  • Laurenty
  • 16.10.2011 22:25

fajna laurka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.