Test przed Euro oblany. Polska - Włochy 0:2

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:2 (0:1) w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Zawodnicy z Italii byli zespołem zdecydowanie lepszym przez całe spotkanie.

Początek pierwszej polowy nie były zbyt emocjonujący. Lekką przewagę mieli "Biało-Czerwoni". Przeprowadzane przez nich akcje oskrzydlające nie kończyły się jednak nawet groźnymi dośrodkowaniami, które mogły zagrozić bramce Buffona. Włosi zaczęli mecz spokojnie, nie forsując zbytnio tempa. Skupili się za to na defensywie i przeprowadzaniu akcji z szybkich kontr. Efektem były dwie groźnie sytuacje pod bramką Szczęsnego. Najpierw Damien Perquis zastopował w ostatniej chwili Daniele De Rossiego, a następnie niecelnie z ostrego kąta strzelił Giampaolo Pazzini.

Polacy pierwszą groźną akcje przeprowadzili w 22.minucie kiedy to po rzucie rożnym wykonywanym przez Ludovica Obraniaka, głową strzelał Robert Lewandowski. Napastnik mistrza Niemiec uderzał jednak z ostrego kąta, więc piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Po dwóch kwadransach to goście zdobyli gola - precyzyjnym strzałem z blisko trzydziestu metrów popisał się Mario Balotelli. Od momentu zdobycia bramki Włosi ustawiali szczelne krycie i podopieczni Smudy nie mieli szans na oddanie groźnego strzału.

Druga połowa od częstszych ataków rozpoczęli goście i już w 52. minucie mieli stuprocentową okazję na drugą bramkę. Do piłki zacentrowanej z prawego skrzydła doszedł wówczas Balotelli, ale posłał ją obok słupka. Polacy odpowiedzieli groźnym strzałem zza pola karnego - uderzał Eugen Polański. Piłka minęła jednak bramkę o kilkadziesiąt centymetrów. Dalsza cześć gry to już bezdyskusyjna dominacja gości, którzy po godzinie gry zdobyli drugiego gola.
Bramkę strzelił Pazzini po idealnym podaniu od Simone Pepe. Napastnik Interu Mediolan wyskoczył zza pleców naszych zdekoncentrowanych obrońców i trafił do siatki pomiędzy nogami Szczęsnego. Gol spowodował całkowitą dezorganizację w szeregach biało-czerwonych. Gdyby nie interwencje Szczęsnego, Włosi prowadzili by znacznie wyżej.

Czytaj dalej ->
Najlepszą okazję na honorową bramkę Polacy mieli w 84. minucie, kiedy to po faulu na Lewandowskim sędzia podyktował rzut karny. Jakub Błaszczykowski uderzył jednak katastrofalnie, lekko w środek bramki, i Buffon bez trudu złapał piłkę.

Wynik do końca nie uległ zmianie - Włosi wyjechali z tarczą ze stadionu w Wrocławiu. Kolejny sprawdzian czeka reprezentację Polski we wtorek. Kiedy to "Biało-Czerwoni" zagrają z Węgrami na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Polska - Włochy 0:2 (0:1)
Bramki: Mario Balotelli (30), Giampaolo Pazzini (60).

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Arkadiusz Głowacki, Damien Perquis (69. Marcin Wasilewski), Jakub Wawrzyniak - Rafał Murawski (80. Dariusz Dudka), Eugen Polanski (65. Adam Matuszczyk) - Jakub Błaszczykowski, Ludovic Obraniak (56. Paweł Brożek), Sławomir Peszko (65. Adrian Mierzejewski) - Robert Lewandowski.

Włochy: Gianluigi Buffon - Ignazio Abate, Andrea Ranocchia, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito (77. Angelo Ogbonna) - Daniele De Rossi (46. Thiago Motta), Andrea Pirlo (46. Simone Pepe), Riccardo Montolivo (61. Alessandro Matri), Claudio Marchisio (62. Alberto Aquilani) - Giampaolo Pazzini (61. Antonio Nocerino), Mario Balotelli.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.