Facebook Google+ Twitter

Test samochodu Opel Astra CDTI

Po niewątpliwie udanym wejściu na rynek Insigni, Opel postanowił pójść za ciosem i zaprezentował tym razem model o klasę mniejszy – Astrę nowej generacji. W naszym teście model ze 110 konnym silnikiem wysokoprężnym.

 / Fot. autosportivo.plPo niewątpliwie udanym wejściu na rynek Insigni, Opel postanowił pójść za ciosem i zaprezentował tym razem model o klasę mniejszy – Astrę nowej generacji. Jak ważny jest ten segment dla producentów samochodów, chyba nie trzeba przypominać. Tak samo prawdopodobnie wszyscy wiedzą, że od wielu lat w statystykach sprzedaży króluje VW Golf. W naszym teście Opel Astra 1.7 CDTI z silnikiem o mocy 110 koni mechanicznych.

Skoro coś się podoba, to nie trzeba tego zbytnio zmieniać – możliwe, że taka idea przyświecała stylistom Opla. Astra jest bardzo zbliżona designer do Insigni – nie taka sama, ale na pierwszy rzut oka to widać. Nie jest to bynajmniej jakiś zarzut. Dynamiczne linie, lekko przyciężka sylwetka i długie jak na swoją klasę nadwozie prezentują się znakomicie. A jeśli samochód „stoi” na dużych aluminiowych felgach i niskich oponach to jest duża szansa na wyróżnienie się z  / Fot. autosportivo.pltłumu. Aż nie mogę się doczekać sportowej wersji OPC.

Wsiadamy do środka i… znów wita nas wnętrze praktycznie nieróżniące się od tego z Insignii. Tym razem jednak szkoda, że projektanci nie pokusili się o jakąś większą dozę indywidualizmu. Czegoś co byłoby „znakiem firmowym” nowej Astry. Na pocieszenie trzeba przyznać, że ergonomia stoi na wysokim poziomie, podobnie, jak jakość zastosowanych tworzyw, jak też ich spasowanie. Przednie fotele zapewniają dobry komfort podróżowania, co w połączeniu z dużą ilością miejsca przyczynia się do wyśmienitych warunków jazdy. Z tyłu jest już trochę gorzej, co nie oznacza, że jest źle. Po prostu są lepsi, natomiast Astra nie ma się czego wstydzić. Nawet rosły pasażer nie powinien wbijać kolan w oparcia przedniego fotela. No chyba, że trafi na wyjątkowego złośliwego współpasażera z przodu. Bagażnik o pojemności 370 litrów to powyżej średniej w swej klasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.