Facebook Google+ Twitter

Test samochodu Volvo S80 T6 AWD Executive

304 konie mechaniczne, napęd na cztery koła, elektronicznie zmieniane nastawy zawieszenia i automatyczna skrzynia biegów - oto bohater naszego testu, Volvo S80 T6 AWD Executive.

Klasyczne Volvo - jeszcze długo jego sylwetka będzie atrakcyjna. / Fot. Krzysztof ŚwierczyńskiW Volvo ostatnio dużo się dzieje. I to nie tylko ze względu na przejęcie przez chiński koncern Geely. Stopniowo, ale konsekwentnie zastępowano kanciaste sylwetki bardziej nowoczesnymi, zaokrąglonymi - o bardziej aerodynamicznych kształtach. S80 najnowszej generacji, mimo zachowania klasycznej sylwetki limuzyny i kilku „kanciastych” akcentów, to już kwintesencja nowego stylu firmy. Samochód doskonale maskuje swoje prawie 5 metrów długości, jego proporcje są doskonale wyważone a całokształt aż emanuje poczuciem solidności i bezpieczeństwa. Jak dużo znaczą te wartości dla klientów Volvo - tego raczej nikomu nie trzeba przypominać.

Szukacie salonki na kołach? Samochodu w którym bez problemu zmieści się pięciu koszykarzy? Z Volvo S80 nie będziecie w pełni zadowoleni. Nie to, że w środku jest ciasno – miejsca jest dużo, ale nie przesadnie dużo. Jest w sam raz aby zestaw 2 plus 2 miał komfortowe warunki do odbywania nawet najdłuższych podróży. A samo wnętrze przekonuje do siebie materiałami, jakością spasowania poszczególnych elementów, ergonomiczną deską rozdzielczą oraz mocno subiektywnym wrażeniem obcowania z porządnym samochodem. Na szczególną uwagę zasługują przednie fotele - skórzane, podgrzewane i wentylowane.

Choć tego nie widać, S80 mierzy prawie 5 metrów długości. / Fot. Krzysztof ŚwierczyńskiNawet po kilku godzinach jazdy nie powodują najmniejszego zmęczenia. Przełączniki, pokrętła, przyciski - jak w każdym Volvo są świetnie opisane, czytelne i łatwo dostępne. Mały minus dostanie się kabinie S80 za zbyt dużą, moim zdaniem, kierownicę. Troszkę nie przystaje ona do lekko usportowionego charakteru wersji T6. Bagażnik samochodu ma pojemność 480 litrów i jest to akceptowalna w tej klasie wartość, chociaż bez trudu znajdziemy wśród konkurencji lepsze pod tym względem propozycje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.