Facebook Google+ Twitter

Test yourself, czyli jak łodzianie spikują ?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-27 12:16

Pod tym hasłem 11 września 2009 r. Akademia Języków Obcych przetestuje łodzian i bydgoszczan z j. angielskiego. Sprawdzić może się każdy.

A ty jak mówisz po angielsku? / Fot. Monika FrąszczakWe współczesnej rzeczywistości pełnej kontaktów międzynarodowych i międzykulturowych język angielski jest nie tylko narzędziem codziennej pracy, ale także sposobem na sprawną komunikację z innymi. W obliczu niedalekich wielkich wydarzeń w Polsce i w naszym mieście, takich jak: Euro2012, Eurobasket 2009, Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009, starań Łodzi o kulturalną koronę ESK 2016, licznych festiwali i wydarzeń kulturalno-sportowych, które mają przyciągnąć zagranicznych turystów i inwestorów, warto zwrócić uwagę na poziom znajomości języka angielskiego wśród przeciętnych obywateli a tym samym zachęcić ich do nauki.

Zainicjowana przez Akademię Języków Obcych akcja społeczna odbywająca się jednocześnie w Łodzi i Bydgoszczy ma na celu sprawdzenie zdolności językowych mieszkańców przy użyciu stworzonego specjalnie w tym celu testu. Innowacyjny, podzielony na kilka poziomów zaawansowania test zostanie opublikowany 11 września 2009 r. na stronach Gazety Wyborczej oraz stronie internetowej Akademii .

W aktywny udział w akcji już obiecali się zaangażować znani łodzianie, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, policjanci, strażacy, dziennikarze, studenci, licealiści, przedstawiciele łódzkiej sceny muzycznej L. Stadt i Psychocukier oraz liczne instytucje i firmy, które zechcą wytypować grupę swoich pracowników mających poddać się testowi.

Po zebraniu wszystkich formatek z odpowiedziami pracownicy naukowi Akademii Języków Obcych podsumują ich wyniki, które dadzą obraz poziomu znajomości języka angielskiego wśród poszczególnych grup wiekowych, społecznych i zawodowych mieszkańców Łodzi oraz Bydgoszczy. Dowiemy się zatem czy angielskim lepiej posługują się np. urzędnicy czy studenci, a może funkcjonariusze służb mundurowych? Ogłoszenie wyników nastąpi 26 września – w Europejskim Dniu Języków. Tego dnia każdy z uczestników testu otrzyma swój indywidualny wynik drogą elektroniczną, a wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody – kursy językowe i słowniki.

Patronat nad akcją objęły TVP Łódź, Patio TV, Radio Złote Przeboje i Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.