Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24740 miejsce

Testosteron, czyli krótkie kazanie na temat mężczyzn

Denerwuje, intryguje, większość śmieszy - najczęściej oglądana polska komedia tego roku - "Testosteron".

Dla Kornela ten dzień miał być wyjątkowy. Co prawda popełniłby wielką głupotę, ale jeszcze nie było za późno. Potoczyło się tak, jak miało się potoczyć. Mowa oczywiście o uroczystości weselnej z okazji ślubu, który się, rzecz biorąc, nie odbył. Ale kto by się tym przejął? Do zabawy nie było potrzeba panny młodej. Szkło się tłukło, nosy też, alkoholu nie brakowało, czego więcej do szczęścia potrzeba facetom?

Warto wspomnieć, że do moich, nawet nieprzesadnie feministycznych przemyśleń, nakłonił mnie film „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, który powstał na podstawie Odtwórcy głównych ról w filmie: Maciej Stuhr, Krzysztof Stelmaszyk, Cezary Kosiński, Borys Szyc, Tomasz Kot, Tomasz Karolak, Piotr Adamczyksztuki teatralnej. Najważniejsza była gra aktorska i wygłaszane przez obsadę kwestie – niezbyt poważne teksty, niezbyt podniosłego dzieła. Spośród genialnie rozśmieszających ról, rekordy pobił chyba Tomasz Karolak, który zagrał gitarzystę – Fistacha. Bohater, którego grał poradził sobie z rolą rockmena, ale i solisty muzycznego zespołu przykościelnego. Nie zabrakło również przezabawnych przerywników odbiegających od głównego miejsca akcji, przyprawiających już o łzy i skurcze brzucha. Ten szowinistyczny obraz pokazał całą prawdę o mężczyznach, przedstawił opowieść hormonalną o obojgu płci. O tym parę słów…

Czy uwierzyłam siedmiu facetom mówiącym o tym, co myślą o kobietach? Wydawało im się, że są wielcy, choć byli jak siedem krasnoludków i bynajmniej wcale nie rozkosznych. Ale moja odpowiedź była chyba oczywista: jasne, że to kupiłam, co nie znaczy, że zgodziłam się w stu procentach. Podejrzewali swoje panie o to, do czego sami bali się przyznać. Dlaczego mnie to nie dziwi? Ani ilości pochłanianego alkoholu, ani bójki, ani ta monotematyczność, nie wywołały mojego zaskoczenia. Z autopsji wiedziałam już dawno, że nie ma to jak poplotkować sobie z facetem.

Owszem, pogadać zawsze można było o wszystkim, ale nic nie przebiło męsko-męskich wywodów na jakże różnorodne tematy. Gadanie o babach, czasem o samochodach, nigdy ich nie nudziło. Przecież, po co mężczyzna kupił nowy samochód, albo zajął się sportem, jak nie dla kobiety, którą mógłby się później pochwalić kumplom? Przy tym wszystkim okazywało się, jaki to świat jest mały i wspólnych koleżanek nie brakowało. Wspaniałych, twardych mężczyzn wprowadzało to w osłupienie, nagle okazywało się, że nie byli jedynymi. Przestali wierzyć kobietom i oto zaczęli się skarżyć, co te baby narobiły, wywołały wszystkie wojny, jakże by inaczej. Choć nie wszystkie panie, w przeciwieństwie do Alicji, niedoszłej żony Kornela, wierzyły w miłość od pierwszego włożenia, dlaczego by nie generalizować? Ach, wszystko przez te okropne kobiety. Tylko żeby nie było, to nie wina facetów, co oni za to mogą, że testosteron wylewa im się uszami?

Panowie, masakra! – często powtarzające się w filmie słowa, prawdziwe, choćby nie wiem jak mogły być zrozumiane. Oczywiście, też uogólniam, wcale nie chciałam napisać, że chłopcy wciąż gadają o tym samym, bo i owszem, rozmawiało się o piłce nożnej, rowerach i grach RPG. Zdarzali się też tacy, z którymi meczu nie można było obejrzeć ani pograć w króla, bo i tak przegrywali, a lepiej zrezygnować z gry niż przegrać z babą.

Nie ma co za dużo gadać, każdy wie, że chłopaki jednak płaczą, dużo gadają, ale - co najważniejsze - kochają płeć piękną za to, że jest i prowadzi ich przez życie, jak wielbłąd przez pustynię. W końcu kto nie daje im umrzeć z głodu? A i kobietki zazwyczaj nie myślą, że facet to świnia, nawet jeśli ją jest. Resztę niech każdy sobie dopowie, tylko niech pamięta, że najgorzej jak się komuś wydaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.